Pojištění k předčasným důchodům má být 40 let

Štítky: | odchod do důchodu | reforma | předdůchod |
29.04.2023 | komentářů: 0
Pojištění k předčasným důchodům má být 40 let

Současných 35 let povinného pojištění žadatele o předčasný důchod by chtěl ministr práce Marian Jurečka zvýšit na 40 let. Uvedl, že tento návrh připojí hned po připomínkovém řízení k již chystaným změnám ve vyplácení penzí. Informoval o tom web. novinky.cz. 

„Nenalézám odpověď na otázku, zda se do oněch čtyřiceti let pojištění započítává, či nezapočítává doba studia,“ řekla k tomu Právu bývalá předsedkyně důchodové komise Danuše Nerudová. „Pokud by se nezapočítávala, pak by to znamenalo, že prakticky žádný vysokoškolák tuto podmínku nemůže splnit. A jak bude upraven odchod do předčasného důchodu v případě náročných povolání? V některých profesích 40 let nebude taktéž možné splnit,“ uvedla.

Jurečka před Velikonoci Právu v rozhovoru řekl, že předčasný odchod do důchodu je potřeba upravit tak, aby ho využíval jen člověk, pro něhož je to nezbytně nutný krok. „To znamená, že nemá už sílu, má nějaké omezení, ale třeba mu to nevychází, aby byl uznán invalidním, a proto si jde požádat o starobní důchod o několik let dříve,“ upřesnil ministr.

„Bavíme-li se o podmínce typu 40 let, tak tu když vztáhnu na člověka, jenž začal pracovat v osmnácti dvaceti letech, pak platí, že je v zásadě v situaci, kdy po 60 letech věku by teoreticky o důchod mohl žádat,“ doplnil.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Co pomůže při revmatické artritidě?

  Pacientům trpícím revmatickou artritidu se údajně velmi osvědčil lněný olej a lněné seminko. Dvě lžičky lněného oleje a dvě lžičky lněného …

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 07.06.2023

Dnes 07.06 svátek slaví:
Iveta

Zítra 08.06 svátek slaví:
Medard

Včera 06.06 svátek slavil:
Norbert

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies