Třetí dávku očkování senioři v domovech chtějí

Štítky: | koronavir | covid | očkování |
27.10.2021 | komentářů: 0
Třetí dávku očkování senioři v domovech chtějí

Výjezdní očkovací týmy, které vakcinovaly proti covidu-19 klienty v domovech seniorů napříč zemí na začátku letošního roku se opět chystají do terénu. Ředitelé zařízení hlásí zájem seniorů o třetí dávku očkování. Informoval o tom web novinky.cz.

„Byli jsme očkovaní výjezdním týmem z Ústřední vojenské nemocnice v lednu, druhou dávku jsme dostávali 7. února. Po 20. září na to navážeme a na přelomu října a listopadu by k nám měli dorazit se třetí dávkou. Nyní to chceme rozšířit i o přeočkování personálu,“ řekla Právu Eva Kalhousová, ředitelka Domova pro seniory Elišky Purkyňové v Praze 6.

„Zájem o třetí dávky je. Obavy, které panovaly na začátku roku, spíš v rodinách než u klientů, se podařilo překlenout,“ sdělila. Kromě posílení imunity měla podle ní už první vakcinace ohromný účinek na všechny v domově, i pokud jde o náladu.

„Už po první dávce u nás covid vymizel. Očkování tedy mělo obrovský vliv, především pokud jde o psychickou úlevu nás všech. Proto nyní kdo může, neváhá. Hodně o tom s klienty mluvíme. Oni věří nám a my věříme odborníkům, že s proočkovaností už bude vše v pořádku,“ dodala Kalhousová s tím, že ze 310 klientů a 170 členů personálu není naočkováno 15 lidí, kterým to neumožňuje zdravotní stav.

Nezapomínají ani na chřipku

Tím však v tomto pražském domově nekončí. „Současně už nyní také řešíme s naší paní doktorkou očkování proti chřipce. Na její radu to budeme plánovat tak, aby mezi s sebou měly vakcinace čtrnáctidenní odstup,“ doplnila ředitelka. Stejně jako Ústřední vojenská nemocnice v Praze bude vysílat znovu výjezdní očkovací tým i Fakultní nemocnice Brno a u sv. Anny.

„Jdeme do toho. Aktuálně se u nás proočkovanost pohybuje kolem šedesáti procent. Ke třetím dávkám se naši klienti staví kladně, většině je přes 80 let a chtějí tu i nadále být,“ řekl Právu Ivo Cirbus, zástupce ředitele Domova Slunce v Brně, jejichž klienti dostali druhou dávku vakcíny 3. února, bez jakýchkoli vedlejších nežádoucích účinků.

Plně vakcinovaní dvěma dávkami, kteří si nemocí prošli, mohou podle odborníků díky silnější získané obranyschopnosti ještě několik měsíců na třetí dávku počkat. Zcela bez ochrany očkováním nebo prodělaným covidem nyní v Česku zůstává podle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky zhruba 435 tisíc seniorů.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Čaj se dá využít i po vylouhování

Jsou vám cítit ruce po krájení česneku či cibule? Stačí je potřít mokrým pytlíkem čaje. Čajem můžete zalévat květiny, zbavíte se tak i plísní. Stačí dát…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 07.12.2023

Dnes 07.12 svátek slaví:
Benjamín

Zítra 08.12 svátek slaví:
Ambrož

Včera 06.12 svátek slavil:
Květoslava

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies