Češi si myslí, že jim penze v důchodu nebude stačit

11.10.2017 | komentářů: 0
Češi si myslí, že jim penze v důchodu nebude stačit

Většina Čechů se domnívá, že jim výše penze nebude v důchodu stačit ani na základní potřeby. Mnohdy navíc ani netuší, s jak vysokou částkou mohou počítat. Vyplývá to z průzkumu agentury NMS.

Více než tisíc ekonomicky aktivních Čechů ve věku 20 až 60 let se zúčastnilo průzkumu společnosti NMS pro pojišťovnu Uniqa. Z průzkumu vyplynulo, že téměř třetina dotázaných neví základní věci, jako například věk, kdy mají na odchod do důchodu nárok.  Tuto informaci mnohdy neznali ani ti, kteří se k danému věku blíží.

Většina Čechů také vůbec neví, kolik může v důchodu očekávat. Počítají nejčastěji s částkou od deseti do patnácti tisíc korun. Shodují se přitom, že jim vyplácená částka nebude stačit ani na základní potřeby. Pouze jeden člověk ze sta oslovených se domnívá, že mu vyplacená penze bude stačit.

Ideální představa výše důchodu je podle průzkumu u většiny Čechů mezi patnácti a dvaceti tisíci korunami. Čtrnáct procent lidí by si dokonce představovalo částku vyšší. Pouhé jedno procento uvedlo, že by se spokojilo s částkou pod deset tisíc. Za nezbytnost pak lidé považují penzijní spoření.

Zdroj foto: pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Prášek do pečiva se dá využít i jinde v domácnosti

Kypřicí prášek je dobrý pomocník a hlavně levnější, než drahé prostředky na bělení.Dá se použít třeba při bělení záclon, Stačí záclony namočit přes noc do…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 30.10.2020

Dnes 30.10 svátek slaví:
Tadeáš

Zítra 31.10 svátek slaví:
Štěpánka

Včera 29.10 svátek slavil:
Silvie

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2020 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace