Delší pobyty v lázních od ledna 2015

14.09.2014 | komentářů: 0
Delší pobyty v lázních od ledna 2015

Hlavní změny, které od příštího roku přinese vládou schválená novela zákona o veřejném zdravotním pojištění, připravená ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem, potěší zejména pacienty s chronickým, nebo trvalým onemocněním. Ti si budou moct od ledna 2015 déle užívat pobytu v lázních.

Co přinese novela zákona Ministerstva zdravotnictví?

Od ledna 2015 se prodlouží komplexní lázeňská léčba u těžce nemocných pacientů z předchozích jednadvaceti dnů základní délky o týden, tedy na 28 dnů. Tato možnost opakování i prodloužení délky pobytu v lázních je nyní zcela otevřena také seniorům a dospělým pacientům po těžkých úrazech i chronicky nemocným, např. s oběhovým a dýchacím systémem, ale také u pacientů s pohybovým ústrojím.

Pacienti se dočkají komplexního hrazení

V novele zákona Ministerstvo zdravotnictví nepřidalo žádnou novou indikaci, v několika daných případech však došlo ke zmírnění podmínek a vymezení některých ustanovení tak, aby nebylo pochyb o nárocích ošetřovaných. U některých onemocnění, kde byla léčba dosud hrazena, jako příspěvková, bude od ledna 2015 hrazena, jako komplexní a nebude tak nutné, aby pacient platil za pobyt a stravu. Předchozí vyhlášku z roku 2012, která zkrátila délku pobytu v lázních a snížila tak výši příspěvků, zrušil Ústavní soud v dubnu letošního roku. „Jsem rád, že čeští pacienti budou moci opět jezdit do lázní na dobu skutečně potřebnou k tomu, aby jejich organismus plně reagoval na takovou léčbu. Důležitá je také možnost lázně nemocnému prodloužit a pobyt opakovat podle jeho aktuálního zdravotního stavu,“ řekl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. „Plníme tak další slib, ke kterému jsme se zavázali v programovém prohlášení vlády, že významně usnadníme přístup našich pacientů k lázeňské léčebně rehabilitační péči,“ dodal na závěr.

Zdroj foto: foter.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Jak uchovat rajčatový protlak?

Zbyl vám rajčatový protlak? Jak ho uchovat, aby déle vydržel? Když ho přendáme do sklenice se šroubovým uzávěrem, na povrchu posypeme troškou soli a…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 19.02.2020

Dnes 19.02 svátek slaví:
Patrik

Zítra 20.02 svátek slaví:
Oldřich

Včera 18.02 svátek slavil:
Gizela

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2020 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace