Nejnovější testy prokázaly dvojí kvalitu potravin v tuzemsku a zahraničí

Štítky: | Finance |
12.10.2017 | komentářů: 0
Nejnovější testy prokázaly dvojí kvalitu potravin v tuzemsku a zahraničí

Češi podle nových testů ministerstva zemědělství dostávají potraviny s nižší kvalitou, než je tomu například v Německu. Jedinými výrobky, které jsou v tuzemsku kvalitnější, je dětská výživa. Testovány byly potraviny z České republiky, Slovenska, Maďarska, Rakouska a Německa.

Na základě testu bylo zjištěno, že například pomerančová limonáda se pro Čechy vyrábí z jablek, zatímco Němci skutečně pijí pomeranče. Horší kvalita byla prokázána také u těstovin. Zatímco v Rakousku se vyrábějí z chutnější semolinové pšenice, pro český trh se používá běžnější druh.

Rozdíl testy zaznamenaly i ve složení kečupu. Větší podíl rajčat byl prokázán v německých kečupech na rozdíl od kečupů maďarských. "I tento test, zaměřený na kojeneckou výživu a privátní značky obchodních řetězců ukázal, že dvojí kvalita je tady stále velkým problémem. U privátních značek je možné jasně říct, že především zákazníci v České republice, v Maďarsku a na Slovensku dostávají výrobky s rozdílnou kvalitou, dost často s kvalitou horší," uvedl pro hospodářské noviny ministr zemědělství Marian Jurečka.

Testováno bylo celkem 21 produktů. U 11 se složení pro jednotlivé trhy velice lišilo. Většina potravin měla horší složení právě na českém trhu. Jedinou výjimkou jsou některé české kojenecké výživy. "Tady se také potvrdil trend dvojí kvality potravin, nicméně obráceně, kdy němečtí spotřebitelé dostávají kojeneckou výživu s nižším obsahem základní složky. Nevidím důvod, proč by měli mít jak čeští, tak třeba i němečtí zákazníci rozdílnou kvalitu," vysvětluje Jurečka.

Zdroj foto: pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Také vás štve ztuhlé máslo?

Jednoduchým trikem si po ránu můžeme se ztuhlým máslem pomoci. Do sklenice dáme horkou vodu a počkáme několik sekund. Vodu vylijeme a sklenku položíme dnem…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 16.12.2017

Dnes 16.12 svátek slaví:
Albína

Zítra 17.12 svátek slaví:
Daniel

Včera 15.12 svátek slavil:
Radana

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2017 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace