Pět rad, jak přežít léto

Štítky: | léto |
08.07.2018 | komentářů: 0
Pět rad, jak přežít léto

Letní dny mohou být příslibem dovolených a příjemných chvílí strávených s rodinou. Nesou s sebou však i nebezpečí v podobě horkého počasí. Zvláště pak v pokročilejším věku je třeba dbát na některá pravidla, abychom minimalizovali vliv teplého počasí na náš organismus.

Pijte

Čistá voda neboli přírodní všelék. Právě pitný režim vám pomůže přežít horké letní dny. Doporučuje se denně vypít alespoň dva litry tekutin, u každého člověka je to však trochu jinak například v závislosti na tělesné hmotnosti. Také pokud pijete kávu, měli byste pít více.

Pozor na studené nápoje

Mohlo by se zdát, že citronáda s ledem nám v horkých dnech pomůže nejvíce. V létě však neplatí, že čím studenější, tím lepší. Pokud pijete nebo i konzumujete příliš studené potraviny, dáváte tělu signál, aby se zahřálo. Pozor tedy na zmrzliny a ledové tříště. Ideální je zvolit nápoje a potraviny vlažné.

Noste světlou

Abyste svému organismu od vedra co nejvíce ulevili, měli byste nosit zejména volné oblečení světlých barev. Jako materiál byste měli zvolit savé látky jako je například len a bavlna. Ve skříni naopak nechte černé oděvy obepínající tělo a umělé materiály.

Opatrně s klimatizací

Rýma a angína nejsou záležitostí pouze zimních dnů. V létě se často snažíme ochladit díky klimatizaci. Pozor však na přechody z horka do zimy s výrazným teplotním rozdílem. Maximálním teplotním rozdílem by mělo být pět stupňů.

Větrejte ráno

Okna doma otevírejte v brzkých ranních hodinách, kdy je ještě relativně chladno. Poté zatáhněte závěsy, žaluzie a zapněte větráček, který zlepší cirkulaci vzduchu. Vyhnete se tak nepříjemnému dusnu.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Vyměňte si průkazy osob se zdravotním postižením

Už jen necelý měsíc mají držitelé dočasných průkazů osoby se zdravotním postižením (OZP) a průkazů mimořádných výhod na to, aby si zajistili jejich výměnu…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 30.10.2020

Dnes 30.10 svátek slaví:
Tadeáš

Zítra 31.10 svátek slaví:
Štěpánka

Včera 29.10 svátek slavil:
Silvie

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2020 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace