Polohovací postele, chodítka a další pomůcky pro seniory

23.03.2017 | komentářů: 1
Polohovací postele, chodítka a další pomůcky pro seniory

Bohužel ne všichni senioři jsou ve svém věku plně pohybliví a soběstační. I malá vzdálenost se tak pro ně může stát nepřekonatelným problémem. K tomu, aby senior nebyl odkázán pouze na pomoc druhých, přitom stačí vybrat z nepřeberné nabídky lokomočních či jiných zdravotních pomůcek tu správnou.

Polohovací postele jako prevence dekubitů

Dekubitus neboli proleženina může způsobit pacientovi upoutanému na lůžko mnoho komplikací. Vzniká především v místech s malou vrstvou tukové tkáně, kde tlak působící z vnějšího prostředí tlačí na kost. Rozsah poškození tkáně u nehybného pacienta pak závisí na době a intenzitě tlaku, na celkovém stavu pacienta a také na vlivu vnějšího prostředí (vlhkost, chemické a mechanické vlivy či infekce). Po dobu, kdy na tkáň působí tlak a ta je proto špatně zásobována živinami a kyslíkem, dochází k jejímu odumírání a vzniku proleženin. Dekubity se mohou vytvořit kdekoli na těle – především pak na patách, v křížové oblasti páteře, na hýždích, bocích, vnějších kotnících, ale také ramenech či loktech.
Jedním z nejdůležitějších kroků vedoucích k prevenci vzniku proleženin je systematické polohování pacienta tak, aby nevzniklo poškození tkáně. Nepříznivé zevní mechanické vlivy pak pomůže blokovat suchá, dokonale upravená polohovací postel s měkkou antidekubitní matrací a napnutým prostěradlem. Pro tělesně postiženého, nepohyblivého pacienta je kvalitní lůžko životně důležité. Jedním z předních dodavatelů elektrických polohovacích postelí je společnost Meyra, která na trhu působí již mnoho let a stala se tak ověřenou značkou nejen pro pacienty, ale i pro zdravotnický personál.


Hole, berle či chodítka umožní pohyb

Senioři, ale i mladí lidé po úrazu či lidé s nemocemi svalů a kloubů, kteří jsou v pohybu či chůzi omezeni, mohou i při chůzi na krátkou vzdálenost vnímat, že bez využití cizí pomoci se pro ně tato vzdálenost stává nepřekonatelnou. K tomu, aby byli více pohybliví a samostatní – ať už se pohybují uvnitř v bytě či venku – slouží různé lokomoční pomůcky, jako jsou např. hole, berle či chodítka.
Ta se pak liší podle místa využití – klasické čtyřbodové chodítko poslouží dobře v interiéru, naopak čtyřkolové chodítko je vhodné pro použití venku. Tyto rolátory jsou vybaveny brzdami, nákupním košíkem a sedátkem, které přijde vhod v případě únavy při delších nákupech či procházkách. Využití některých chodítek lze kombinovat – uživatel je tak může použít jak v interiéru, tak v exteriéru.

 

 

 

Další zdravotnické pomůcky

Zdravotnických a rehabilitačních pomůcek je k dispozici široká řada – a každodenní aktivity jejich uživatelů se díky nim stávají jednoduššími – ať už je vykonávají doma či venku, při sportu či rehabilitaci.

Široký sortiment zdravotnických pomůcek nabízí, mezi jinými, i firma Meyra. Ať už jde o různé typy koupelnových madel, skládacích holí, toaletních nástavců, sedaček na vanu, akupresurních podložek či speciálních polštářů – všechny tyto pomůcky jsou zdokonalovány na základě spolupráce a neustálého dialogu mezi výrobci, lidmi se zdravotním postižením, kteří tyto produkty využívají, ale také lékaři, terapeuty a opatrovníky. Na základě výsledků tohoto dialogu pak vznikají pomůcky, které výrazně zlepšují kvalitu života nejen seniorů.

autor: placená inzerce


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »
25.5.2017 13:08
Alena srokova 
Ano pomůcek je hodně , ale např já jsem na invalidním vozíku, zajímala jsem se o polohovací postel a má lékařka mi řekla pokud dostanu přes zdravotní pojišťovnu polohovací postel nemohu už si 10 let zažádat o elektrický vozík.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Když jste toho uvařili moc...

Pokud jste navařili příliš velké množství omáčky na špagety, nalijte ji do zásobníku na led. Pokaždé, když na ni dostanete chuť, rozmrazíte pouze takové…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 21.11.2019

Dnes 21.11 svátek slaví:
Albert

Zítra 22.11 svátek slaví:
Cecílie

Včera 20.11 svátek slavil:
Nikola

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2019 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace