"Šmejdi" se vloudí do bytu s podivným zařízením, které má šetřit vodu

18.02.2016 | komentářů: 0
"Šmejdi" se vloudí do bytu s podivným zařízením, které má šetřit vodu

O praktikách podvodníků, kteří obcházejí domácnosti s neuvěřitelně výhodnými nabídkami nebo pořádají prodejní akce, na které lákají seniory, se napsalo už mnoho. Nicméně, Šmejdi - jak se jim říká - vymýšlejí stále nové fígle a tak raději upozorňujeme na to, s čím mohou u vašich dveří zazvonit. Stále se totiž najde dost takových, co fintu neprohlédnou, naletí a pak je to stojí hodně peněz a nervů. V tomto případě bylo štěstí, že podvodníci narazili na člověka, který jim neuvěřil a pohrozil městskou policií.

Mnoho měst už má ve svých vyhláškách zákaz podomního prodeje. Podvodníci však na to kašlou a na dveře ťukají stále. A stále vymýšlejí jiné finty. Například městští strážníci v Hradci Králové se stále dokola setkávají s upozorněními na prodejce, kteří obcházejí domy a obtěžují jejich obyvatele.

Málem stařenku okradli, naštěstí zasáhl všetečený soused

Před několika dny to zkoušeli v městské části Věkoše a scénář byl asi takový. Tři dobře oblečení muži se obyvatelům domu představili jako pracovníci ostravské firmy, která nabízí úsporná zařízení na vodovodní baterie. Aby zvýšili svoji důvěryhodnost, tvrdili, že je posílá správa SVJ. Pod touto záminkou se vloudili i do bytu jednaosmdesátileté seniorky. Vyměnili jí stávající vodovodní baterii a instalovali své zařízení. Jejich jednání se naštěstí zdálo podezřelé jednomu z dalších oslovených obyvatel domu. Požádal je proto o doklad, který by dokazoval jejich příslušnost k nějaké společnosti či firmě. Muži však nic předložit nechtěli, pouze mu ukázali „jakýsi“ návod k používání vodovodní baterie. Na internetu si pak tento soused ověřil, že je to nějaké „podivné“ a prodejcům oznámil, že volá městskou policii. V tu chvíli se situace změnila, „šmejdi“ okamžitě staré paní nainstalovali původní baterii a rychle z domu utekli.

Strážníci proto znovu upozorňují, abyste jste byli obezřetní a nekalým praktikám takovýchto podomních prodejců neuvěřili. Nabízené zboží je často nekvalitní a velmi předražené. Pokud u vás tedy podomní prodejci zazvoní, volejte na tísňovou linku 156 nebo 158.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Jak opravit popraskaný porcelán

Pozorujete na svém oblíbeném hrníčku drobné prasklinky? Jemně popraskaný porcelán lze následujícím trikem opravit. Vložte popraskaný hrnek do hrnce s mlékem…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 12.08.2020

Dnes 12.08 svátek slaví:
Klára

Zítra 13.08 svátek slaví:
Alena

Včera 11.08 svátek slavil:
Zuzana

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2020 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace