Šmejdi využívají neznalost seniorů na internetu

Štítky: | šmejdi |
20.11.2017 | komentářů: 0
Šmejdi využívají neznalost seniorů na internetu

Starší lidé se stále více orientují v online světě a využívají internet prakticky denně. Ne vždy jsou však seznámeni se všemi nástrahami, které tento virtuální svět skrývá. Toho obratně využívají šmejdi, kteří staré dobré předváděcí akce vyměnili za emaily a skryté podmínky na internetových stránkách.

V internetovém prostředí si uživatelé musí dávat pozor na mnoho nástrah. Jednou z nich jsou i různé taktiky šmejdů, kteří se pomocí online světa snaží okrádat zejména starší ročníky. Pozor byste si tak vždy měli dát na jakékoli podmínky, které musíte odsouhlasit. I nevinně vypadající zasílání novinek na konkrétní téma může mít ukrytou kličku, která vás bude stát peníze.

Tato taktika spočívá v tom, že se uživatel přihlásí například k odběru článků, které mu později pravidelně chodí na emailovou adresu. Během registrace si už však nemusí všimnou, že tato služba je placená a později pak může být nepříjemně překvapen příchozími fakturami.

Cílí na soucit

Další velice oblíbenou taktikou je zaměření se na city a empatii starších lidí. Ti se snaží instiktivně pomoci lidem v nouzi. Šmejdi proto zejména na emailové adresy zasílají žádosti o pomoc, zakládají falešné charitativní projekty a vyvíjí na příjemce emailu silný citový nátlak. Pokud vám však podobný email přijde, vždy si pečlivě ověřte, zda nejde o podvod.

V prostředí internetu byste se proto měli pohybovat velmi opatrně. Vždy pečlivě čtěte veškeré podmínky, které odsouhlasíte a pečlivě si chraňte svá hesla. Pokud se vám některý požadavek bude zdát podezřelý, vždy si jej ověřte z více nezávislých zdrojů. Přestože je internet dobrým sluhou, může se bohužel stát i velmi zlým pánem.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Jak uchovat rajčatový protlak?

Zbyl vám rajčatový protlak? Jak ho uchovat, aby déle vydržel? Když ho přendáme do sklenice se šroubovým uzávěrem, na povrchu posypeme troškou soli a…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 23.02.2019

Dnes 23.02 svátek slaví:
Svatopluk

Zítra 24.02 svátek slaví:
Matěj

Včera 22.02 svátek slavil:
Petr

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2019 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace