V Rychnově se staví nová moderní budova v domově pro seniory

29.09.2016 | komentářů: 0
V Rychnově se staví nová moderní budova v domově pro seniory

Domovů pro seniory je nedostatek, o tom už jsme psali, dobrou zprávou tedy je, že například v Rychnově nad Kněžnou začnou ještě v letošním roce stavět novou budovu. Současný stav už nevyhovuje. Zvýší se tak komfort obyvatel zařízení. Na obrázku je vizualizace nové stavby.

Stavba nové budovy sociálních služeb v Rychnově nad Kněžnou začne ještě v letošním roce. Naváže na stávající areál, který uzavře tak, že vznikne jeden moderní a vzájemně propojený komplex. Celkové náklady, včetně vybavení, přesáhnou 60 milionů korun. Dvě třetiny z toho pokryje státní dotace, část zaplatí Královéhradecký kraj a zbytek dofinancuje město ze svého rozpočtu.

“Bude to taková budova tři v jednom. Počítáme s jejím využitím pro terénní službu zdravotní i sociální, přestěhuje se sem denní stacionář a především, a to je nejdůležitější, vznikne tady 30 lůžek klasického domova pro seniory, to znamená 24/7 péče,” říká ředitelka Sociální služeb Hana Skořepová.

Současný stav nevyhovuje z několika důvodů. Například pacienti, kteří chtějí do bezbariérové koupelny s asistencí pečovatelky musí mezi budovami přecházet venkem. To je jen nepohodlné, ale především hlavně v zimě nebezpečné. “Budovy budou spojené, takže nám všechny problémy s přesunem pacientů skončí, a to je dobrá zpráva a moc se na to těšíme,” dodává Skořepová.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Co dělat, když vám omrznou nohy nebo ruce?

Samozřejmě mluvíme o lehčích omrzlinách, při těch těžších je nutné navštívit lékaře. Pokud tedy díky chladu začínáte ztrácet citlivost, je třeba ihned jít…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 23.01.2020

Dnes 23.01 svátek slaví:
Zdeněk

Zítra 24.01 svátek slaví:
Milena

Včera 22.01 svátek slavil:
Slavomír

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2020 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace