Vědci přišli na to, co nás dělá šťastnými

Štítky: | vztahy | studie |
10.12.2017 | komentářů: 0
Vědci přišli na to, co nás dělá šťastnými

Pro každého z nás znamená štěstí něco trochu jiného. Vědci z Harvardovy univerzity se však pokusili zrealizovat studii, aby zjistili, o nás činí šťastnými. 

Šťastný by chtěl být v životě každý z nás. Měřit štěstí však nejde ze dne na den, proto Harvard Medical School začala se studií, která dnes trvá už dlouhých 75 let. Je známá pod názvem Grant Study a je to jedna z nejdelších studií o štěstí, které kdy byly zrealizovány. Výsledkem výzkumu je, že pro štěstí jsou nejdůležitější zdravé vztahy s ostatními lidmi. Díky dobrým přátelům a rodině se cítíme šťastnější a jsme zdravější.

75 let vědci pozorovali, zkoumali a analyzovali životy 724 lidí. Každý rok se jich ptali, jak se jim daří v nejrůznějších oblastech jejich života a jaké faktory je nejvíce pozitivně ovlivňují. 60 z nich je podle stále naživu a součástí studie. Údaje vědi zjišťovali pomocí různých rozhovorů, dotazníků, skenů mozku, testů krve, zkoumání zdravotních zpráv a pomocí rozhovorů s lidmi, kteří jim jsou blízcí, jako partneři a děti. 

Účastníci studie byli webu zena.cz ze dvou skupin: Ta první byla složená ze studentů prvního ročníku Harvardu v roce 1938, kdy studie začala a ta druhá skupina byla složená z dětí, které bydlely v jedné z nejchudších oblastí Bostonu. Ti vyrůstali v rodině s ne zrovna dobrými finančními podmínkami.

Zdroj foto:Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.



Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Jak na bradavice? Babské rady

Česnek nakrájíme na plátky a zalijeme octem. Necháme 7 dní v uzavřené lahvičce. Pak přikládáme každý večer na bradavici. Zabalíme, aby česnek z bradavice…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 23.10.2019

Dnes 23.10 svátek slaví:
Sabina

Zítra 24.10 svátek slaví:
Teodor

Včera 22.10 svátek slavil:
Brigita

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2019 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace