5 věcí, které by se neměly říkat seniorům

Štítky: | vztahy |
17.06.2019 | komentářů: 0
5 věcí, které by se neměly říkat seniorům

Určité věci se poslouchají lépe, jiné hůře. Slova mohou být velice silou zbraní a mohou i mezi přátele či rodinu vrazit klín. Jakým výrokům bychom se měli v komunikaci s dříve narozenými vyvarovat?

1. To se pro tenhle věk nehodí, už jste na to moc starý
Nezapomínejme, že každý je tak starý, jak se cítí. Pokud se i dříve narozená žena cítí dobře v krátké sukni, je naprosto v pořádku, že ji nosí. Pokud má starší člověk touhu splnit si dávný sen, jen směle do toho. I starší lidé se chtějí bavit a užívat si života.

2. Vypadáte dobře na svůj věk
I tento zdánlivý kompliment v sobě skrývá jisté postraní úmysly. Naznačuje totiž, že v daném věku je obvyklé vypadat hrozně. V dnešní době je však mnohdy těžko určitelné, kolik danému seniorovi je let. Je tedy zela zbytečné podporovat tento zažitý stereotyp.

3. Děda je roztomilý
Věta, která dokazuje nedostatek respektu ke starším ročníkům. Roztomilá jsou koťátka a štěňátka. Nikoli zralý člověk bohatý na životní zkušenosti.

4. Nehodil byste se do charakteru naší firmy
Kdo tvrdí, že by starší člověk nemohl zapadnout i do mladého kolektivu? Naopak, může nabídnout cenné zkušenosti, zodpovědnost a být příkladem pro ostatní.

5. Proč se barvíte. Šediny by vám slušely
věta týkající se především žen. To, že je moderní mít i ve dvaceti letech nabarvené vlasy na šedivou barvu neznamená, že každá starší žena by se tímto trendem měla také řídit. Opět zde platí pravidlo, že nejlepší rozhodnutí je to, díky kterému se žena cítí dobře.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Na co všechno se dá použít jedlá soda?

- Jestli se vám potí nohy, nasypte si trochu jedlé sody do bot. - Vlhká soda zmírňuje bolest a pálení po štípnutí hmyzem a po šlehnutí kopřivy. - S…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 17.10.2021

Dnes 17.10 svátek slaví:
Hedvika

Zítra 18.10 svátek slaví:
Lukáš

Včera 16.10 svátek slavil:
Havel

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2021 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace