Ani senioři nechtějí být sami a využívají seznamky. Je nutné být ale opatrný

28.01.2016 | komentářů: 0
Ani senioři nechtějí být sami a využívají seznamky. Je nutné být ale opatrný

I když už nám není dvacet a možná právě proto, člověk nechce zůstat úplně sám. Nějaký parťák do života se hodí, přestože nemáme společné děti, vnoučata, rodinu. Je hezké mít někoho, kdo na nás myslí, tráví s námi volný čas, jezdí na výlety. Zkrátka i senioři se rádi seznamují. Často jsou rozvedení nebo ovdovělí a tak jim partner chybí.Internetové seznamky už nějaký čas dávají na frak obyčejným tištěným inzerátům a využívají je i starší.Tito lidé hledají většinou partnera pro život, nikoliv povyražení a zábavu, jako je tomu často u náctiletých.

Způsobů, jak si najít ve zralém věku partnera existuje mnoho. Některé obce organizují pro seniory různé kulturní a sportovní akce, sezení či zábavy. Můžete tak chodit na společné procházky, rozvíjet svoji tvůrčí činnost nebo se jednoduše bavit na pořádaných společenských akcích. Jenže ne vždy je tomu tak a ne všechny vesnice a městečka mají pro seniory stejně pestrou nabídku.

Někteří uživatelé vyššího věku odmítají používat pro seznamování moderní techniku. Raději volí cestu klasického tištěného inzerátu. Dojdou do inzerce, napíší inzerát a čekají, až si ho někdo v novinách přečte a odepíše jim. Nebo jsou oni tím aktivním, kdo na publikované inzeráty reaguje. I to je cesta, jak si najít partnera. V dnešní době sice trochu nemoderní a zdlouhavá, přesto však pro mnoho lidí, kteří hledají partnera, ta správná.

Ti, kteří ovládají alespoň trochu základy na počítači, a nebo mají snahu se to od známých, či na různých kurzech pro začátečníky naučit, zkoušejí navázat partnerské vztahy přes internet. Přeci jen se jedná o jednu z nejjednodušších a nejrychlejších metod, jak se dozvědět o co největším počtu uživatelů, kteří hledají to samé, jako vy. Přátelství, lásku, vážný vztah. Pomocí internetových seznamek si můžete najít partnera pro život i celou řadu přátel, se kterými si pak můžete mailovat, volat přes skype či jinak sdílet své radosti a starosti.

"Bohužel mívám často pocit, že starší muži spíše než partnerku hledají levnou pracovní sílu do domácnosti a já se nechci jen o někoho starat," stěžují si na internetových diskuzích starší ženy. Často tak místo partnera začnou hledat kamarádku, se kterou mohou trávit čas i si lépe popovídat.


Starší lidé jsou však při seznamování opatrnější a to je dobře. Češi jsou poměrně nedůvěřiví a vlivem přibývajících negativních zpráv v médiích se jejich nedůvěra ještě zvětšuje. Senioři však mají oproti mladší generaci jednu velkou výhodu a tou je právě upřímnost. Velmi často zmiňují ve svých profilech (inzerátech) jejich skutečný stav i důvod, proč nemají partnera, či to, co od vztahu očekávají nebo naopak co vůbec nehledají. Přesto je opatrnost na místě, za profilem se může schovávat kdokoliv i s nečistými úmysly. Rozhodně nikomu neposílat finanční obnosy a dobré je se osobně potkat na kávě někde mezi lidmi a poznat se, než budeme k protějšku naprosto otevření. Důvěra se zkrátka musí budovat pomalu.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Zkuste se mravenců zbavit bez chemie

Když se vám doma začnou rojit mravenci, vyzkoušejte jim na cestičku dát několik klacíků skořice, posypte jí mletou skořicí nebo místa vytřete silně slanou…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 04.10.2022

Dnes 04.10 svátek slaví:
František

Zítra 05.10 svátek slaví:
Eliška

Včera 03.10 svátek slavil:
Bohumil

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2022 Kontakt | Nastavení cookies