Aplikace Záchranka už zachraňuje životy

08.06.2016 | komentářů: 0
Aplikace Záchranka už zachraňuje životy

Jen zmáčknete tlačítko a v případě nesnází vás okamžitě záchranáři najdou. Jak je to možné? V hlavní roli je chytrý mobilní telefon a užitečná aplikace s názvem Záchranka. Při zdravotních obtížích nebo nehodách často nejdůležitější roli hraje čas. A právě tato aplikace urychlí orientaci záchranné služby a maximálně tak zkrátí čas dojezdu.

Volání pouhým zmáčknutím kolečka se stalo běžnou součástí našeho záchranného systému. Používají ho více asi mladší majitelé chytrých telefonů, kteří jsou často svědky události, při které někdo zkolabuje.

"Tak například mladí lidé přivolali pomoc podchlazenému seniorovi s úrazem hlavy, který už si o pomoc sám nedokázal říct, nebo při dopravní nehodě na Jižní Spojce. Díky přesnému lokalizování věděli záchranáři konkrétně, kam jet,“ popsala redakci webu novinky.cz některé případy mluvčí pražských záchranářů Jiřina Ernestová.
Aplikace používá souřadnice GPS, a tak dovede záchranáře k místu, kde zraněný leží, mnohem přesněji než vysílače mobilních operátorů, kteří mají rozptyl až pět kilometrů, GPS prozradí místo s přesností na desítky metrů.
Stažení je zdarma

Mobilní aplikaci do chytrých telefonů začaly před čtvrt rokem používat záchranné služby po celé republice. Během svého fungování pomohla v desítkách případů, v tuto chvíli už pravděpodobně ve více než stovce. Ve středních a jižních Čechách, kde to zatím funguje jen jako způsob volání, ještě na ostrý provoz čekají. Ale do prázdnin pokryje aplikace celé území Česka.

Její použití je jednoduché. Stačí si aplikaci pod názvem Záchranka stáhnout, a to zdarma. Zaregistrovat se. A pak už jen v případě nouze zmáčknout terč uprostřed telefonu.

Do aplikace je také možné zanést už dopředu informace, které by mohly záchranářům pomoci. Tedy jestli je majitel telefonu diabetik, trpí astmatem, alergií na penicilin a tak dále.

Připravuje se i verze pro nevidomé a pro neslyšící

Vývojáři aplikace už připravili i verzi pro nevidomé a v tuto chvíli pracují na variantě pro neslyšící. V současné aplikaci uživatelé najdou i interaktivní návod na první pomoc, kontakty na nejbližší pohotovosti i lékárny a další tísňová čísla.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Babská rada prý pozastaví šedivění vlasů

Víte, že babské rady mají prostředek i na to, aby vlasy tak rychle nešedivěly? Je jím docela obyčejný jablečný ocet. Pravidelně ho do vlasů vtírejte a vlasy…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 01.12.2023

Dnes 01.12 svátek slaví:
Iva

Zítra 02.12 svátek slaví:
Blanka

Včera 30.11 svátek slavil:
Ondřej

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies