Brigády pro důchodce. Hlídač, ruční práce nebo prodavačka

23.01.2014 | komentářů: 0
Brigády pro důchodce. Hlídač, ruční práce nebo prodavačka

Běžně je slovo brigáda spojováno se studenty, to ovšem neznamená, že neexistují i jiné skupiny lidí, kteří si potřebují přivydělat. Mezi ně se kromě matek na mateřské dovolené řadí i důchodci. Nabídka je pestrá - od práce na internetu přes hlídání objektů až k ruční práci. I vy si můžete najít to, co vás bude bavit a bude vám vyhovovat - například včetně práce pro hendikepované.

Kde najít brigádu

Míst, kde nabídky brigád hledat, existuje spousta. Prvním a zároveň nejčastějším místem je určitě internet. Na určitých stránkách zaměřených na brigády pro seniory můžete najít spoustu ověřených nabídek. Při hledání na internetu je třeba mít ovšem oči otevřené a dávat pozor, abychom nenaletěli podvodníkům, proto odpovídejte pouze na seriózní nabídky. Další možnou cestou je vyhledat agenturu či firmu specializující se na brigády pro seniory. Ti vám vyjdou vstříct a pokusí se vám najít brigádu na míru. Na škodu též určitě nebude se jednou za čas podívat na městská vývěsní místa s nabídkami práce, i zde se může tento typ brigády objevit.

Vrátní a prodavačky

Nejčastější brigádou, která je důchodcům nabízena, je například prodavačka v obchodě. Nejedná se o fyzicky náročnou práci a člověk je neustále v kontaktu s lidmi. Pokud jste v dobré kondici, můžete získat i pozici uklízečky. Pro pány je vhodný třeba noční hlídač nebo vrátný.

Na co si dát pozor

Především na internetu se vyskytuje velká spousta podvodných nabídek. Dejte si tedy pozor, na jaké poptávky odpovídáte. V první řadě si zapamatujte, že byste nikam neměli posílat peníze předem. Existují nabídky, kde vám podrobnější informace podají za menší poplatek, či budou chtít nějaké peníze předem. Pokud jste již nalezli nabídku práce, měli byste si o zaměstnavateli zjistit co nejvíce informací a pomoci si internetem.

Pouze brigáda

Důležité je vědět, že se jedná o brigádu a ne o práci na plný pracovní úvazek. Pokud stále pracujete a důchodový věk se blíží, nemusíte nutně odcházet. Stačí se se zaměstnavatelem dohodnout a nechat si zkrátit pracovní dobu. Uzavřít můžete například dohodu o provedení práce či dohodu o pracovní činnosti. Důchodci by si měli u jednotlivých smluv dát pozor na to, zda mu nebude ovlivňovat výši důchodu. Pokud pracují a přispívají na sociální pojištění, měl by se jim navýšit důchodový základ.

Zdroj foto: foter.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Co pomůže na spáleniny od slunce?

Existují nejrůznější kosmetické přípravky, pomoci však mohou i věci, které má každý doma. Například obklady z jogurtu, ze silného zeleného či černého čaje…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 06.12.2023

Dnes 06.12 svátek slaví:
Mikuláš

Zítra 07.12 svátek slaví:
Ambrož

Včera 05.12 svátek slavil:
Benjamín

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies