Delší pobyty v lázních od ledna 2015

14.09.2014 | komentářů: 0
Delší pobyty v lázních od ledna 2015

Hlavní změny, které od příštího roku přinese vládou schválená novela zákona o veřejném zdravotním pojištění, připravená ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem, potěší zejména pacienty s chronickým, nebo trvalým onemocněním. Ti si budou moct od ledna 2015 déle užívat pobytu v lázních.

Co přinese novela zákona Ministerstva zdravotnictví?

Od ledna 2015 se prodlouží komplexní lázeňská léčba u těžce nemocných pacientů z předchozích jednadvaceti dnů základní délky o týden, tedy na 28 dnů. Tato možnost opakování i prodloužení délky pobytu v lázních je nyní zcela otevřena také seniorům a dospělým pacientům po těžkých úrazech i chronicky nemocným, např. s oběhovým a dýchacím systémem, ale také u pacientů s pohybovým ústrojím.

Pacienti se dočkají komplexního hrazení

V novele zákona Ministerstvo zdravotnictví nepřidalo žádnou novou indikaci, v několika daných případech však došlo ke zmírnění podmínek a vymezení některých ustanovení tak, aby nebylo pochyb o nárocích ošetřovaných. U některých onemocnění, kde byla léčba dosud hrazena, jako příspěvková, bude od ledna 2015 hrazena, jako komplexní a nebude tak nutné, aby pacient platil za pobyt a stravu. Předchozí vyhlášku z roku 2012, která zkrátila délku pobytu v lázních a snížila tak výši příspěvků, zrušil Ústavní soud v dubnu letošního roku. „Jsem rád, že čeští pacienti budou moci opět jezdit do lázní na dobu skutečně potřebnou k tomu, aby jejich organismus plně reagoval na takovou léčbu. Důležitá je také možnost lázně nemocnému prodloužit a pobyt opakovat podle jeho aktuálního zdravotního stavu,“ řekl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. „Plníme tak další slib, ke kterému jsme se zavázali v programovém prohlášení vlády, že významně usnadníme přístup našich pacientů k lázeňské léčebně rehabilitační péči,“ dodal na závěr.

Zdroj foto: foter.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Co odstraní zápach z ledničky?

Proti zápachu v ledničce vyzkoušejte rozpůlenou cibuli, kterou necháte uvnitř ledničky. Pozor, nasaje do sebe pach, už ji potom nekonzumujte! Proti pachu v…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 05.10.2023

Dnes 05.10 svátek slaví:
František

Zítra 06.10 svátek slaví:
Eliška

Včera 04.10 svátek slavil:
Bohumil

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies