Díky sychravému počasí jsou české lesy plné hub

Štítky: | počasí |
16.09.2017 | komentářů: 0
Díky sychravému počasí jsou české lesy plné hub

Přestože technicky máme ještě léto, o slovo už se hlásí podzim a s ním i sychravé a deštivé počasí. Milovníci prázdninového horka mají sice smůlu, na své si však přijdou především houbaři, kteří na vlhkých místech mohou narazit i na pravé hřiby.

Díky deštivému počasí mohou houbaři v českých lesích narazit zejména na pravé hřiby, kozáky a klouzky. Hledat by podle mykologů měli na vlhkých místech v lese a na loukách, kde se drží rosa či vyrazit podél rybníků a potoků.

Nejvíce rostou v jižních Čechách. Dle předpovědi počasí by se navíc situace měla stále zlepšovat na celém území. „Loni už to bylo lepší a letos je to ještě o něco příznivější. Sice v srpnu byl na chvíli útlum, ale teď už je zase hub dostatek," uvedla pro novinky mykoložka Libuše Kotilová.

Při sběru hub byste vždy měli takzvaně “hrát na jistotu”. Pokud si nejste jistí, zda je vámi nalezený druh houby jedlý, buď jej raději nejezte, nebo se poraďte například s mykologem ve vašem městě. Další možností jsou různé mykologické weby, kam se také lze obrátit pro radu, abyste si bez potíž pochutnali na smaženici či houbových řízcích.

Zdroj foto: pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Co odstraní zápach z ledničky?

Proti zápachu v ledničce vyzkoušejte rozpůlenou cibuli, kterou necháte uvnitř ledničky. Pozor, nasaje do sebe pach, už ji potom nekonzumujte! Proti pachu v…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 02.02.2023

Dnes 02.02 svátek slaví:
Nela

Zítra 03.02 svátek slaví:
Blažej

Včera 01.02 svátek slavil:
Hynek

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies