Dvě výrazné změny v penzijním systému

14.12.2014 | komentářů: 0
Dvě výrazné změny v penzijním systému

Jasná hranice na pobírání starobního důchodu a sjednocení vyměřovacího základu manželů pro výpočet důchodu. Dvě změny, které navrhla a odsouhlasila odborná komise na důchodovou reformu. Na řadě je vláda. Jak se na změny díváte vy?

Stále rostoucí věk odchodu do důchodu je nutné zastavit. Lidé by měli mít jasně stanovenou hranici odchodu do důchodu. Na tomto se shodla komise na důchodovou reformu, v čele s předsedou Martinem Potůčkem. Podle jeho slov by měl člověk čtvrtinu života strávit v penzi s podporou důchodového systému a deset let před dosažením důchodového věku by neměl být jeho odchod do důchodu měněn.

Důchody manželů na polovinu

Druhý bod týkající se důchodů, vyvolá dozajista řadu diskuzí. Je směřován k tomu, aby došlo k narovnání nepoměru mezi penzí mužů a žen. Vyřešit to má automatické sdílení vyměřovacích základů manželů, ze kterého se vypčítá jejich důchod. Vypadat by to mělo tak, že jakmile obdrží ČSSZ údaje o odvodech na sociálním zabezpečení muže a ženy, sečte příspěvky a každý by do nároku na důchod dostal polovinu. Potůček však připustil variantu, že by lidíé měli možnost se z tohoto vyvázat.

Oběma body se bude nyní zabývat Vláda a také Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Zdroj foto: foter.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Co způsobuje chuť na sladké?

Víte, že když máme chuť na sladké, může jít i o nedostatek chromu? A kde ho získat? Například můžeme konzumovat ořechy, zrní, banán, špenát a nebo mrkev.

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 28.07.2021

Dnes 28.07 svátek slaví:
Viktor

Zítra 29.07 svátek slaví:
Marta

Včera 27.07 svátek slavil:
Věroslav

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2021 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace