Elektrický skútr umožňuje seniorům a handicapovaným volnost pohybu

20.05.2016 | komentářů: 0
Elektrický skútr umožňuje seniorům a handicapovaným volnost pohybu

V zahraničí bylo možné vidět seniory a lidi se sníženou pohyblivostí jezdit na elektrických skútrech již v devadesátých letech. V České republice byl poprvé předveden skútr Eurostar firmou SIVAK od výrobce – německé firmy Meyra na brněnském veletrhu Rehaprotex v roce 1993. Tehdy stál více jak 160.000 Kč. V dnešní době je již i u nás zcela běžné potkávat při nákupech či v přírodě na výletech seniory a pohybově omezené občany na různých typech skútrů.

Ujedou až 60 kilometrů

Dnes elektrické skútry pro seniory vyrábí mnoho zahraničních výrobců v různých provedeních a barvách, nabídka na trhu je velice široká jak do kvality, tak do ceny. Obsluha skútru je velice jednoduchá. Veškeré ovládání je přehledně umístěno na řidítkách. Hlavně při dodržování pokynů od výrobce jsou skútry pro uživatele bezpečné. Převážně je zájem o skútry čtyřkolové. Jsou pohodlnější a v zatáčkách při vyšší rychlosti nemůže dojít k překlopení, jak se to mnohdy stávalo u tříkolových. Ujetá vzdálenost na jedno nabití je převážně do 40 km, ale u větších typů s výkonnějšími bateriemi je možné ujet až 60 km.

Displej ukazuje důležité údaje

Například elektrické skútry pro invalidy od společnosti SIVAK jsou vybaveny tak, aby Vám zpříjemnily jejich každodenní používání. Výklopné sedadlo do stran umožňuje pohodlné nasednutí, výklopné područky, nastavitelný sloupek řízení, dále jsou vybaveny osvětlením a blinkry, košíkem na nákupy. Na displeji je průběžně uváděn stav nabití baterií a jsou zde umístěny ostatní kontrolní a ovládací přístroje.  Na námi dodané skútry zajišťujeme záruční i pozáruční servis po celé České republice. Všechny skútry dodávané firmou SIVAK jsou schváleny Ministerstvem dopravy pro provoz na komunikacích.

Jízda bez řidičáku

Pro jízdu na skútru po komunikacích není nutné vlastnit řidičské oprávnění, ale dopravní vyhláška platí pro každého uživatele. Při zájmu o pořízení skútru je nejvhodnější navštívit odborného prodejce a po vybrání vhodného skútru si jej dobře vyzkoušet. Především je třeba dbát na to, aby skútr byl pohodlný a bezpečný, aby měl zajištěný servis. Přesto, že výrobci dbají na to, aby jejich výrobky byly spolehlivé, bezpečné a splňovaly požadavky na ně kladené, nemusí každému výrobek vyhovovat. Pochopitelně součástí každého prodeje je nejen poskytnout veškeré dostupné informace o výrobku a jeho odzkoušení, ale především zaučení kupujícího skútr dobře ovládat.

Není vždy vhodné kupovat repasované skútry

Na trhu se objevuje již několik let značné množství dovezených použitých skútrů ze západních oblastí EU. Většinou prodejce velice dobře vychválí technický stav, ale mnohdy je opak pravdou. Většinou jsou již tyto skútry natolik opotřebené, že je jejich původní majitel právě z tohoto důvodu vyměnil za nový bezpečnější a pohodlnější. Opravy takto pořízených skútrů jsou pak pro nového majitele velice nákladné, pokud se je vůbec podaří opravit. Takovéto skútry pravděpodobně nemají od Ministerstva dopravy schválení technické způsobilosti.

autor: placená inzerce


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Trápí vás nepříjemný zápach z úst?

Vyzkoušejte některou z přírodních metod, jak na příjemnější a svěží dech. Cucejte skořici. Má antiseptické účinky. Žvýkejte petržel. Je bohatá na…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 07.12.2023

Dnes 07.12 svátek slaví:
Benjamín

Zítra 08.12 svátek slaví:
Ambrož

Včera 06.12 svátek slavil:
Květoslava

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies