Finance si doma už mnoho lidí nenechává, úspory ukládají do banky

Štítky: | Finance |
20.12.2015 | komentářů: 1
Finance si doma už mnoho lidí nenechává, úspory ukládají do banky nebo na spořící účty

Kam si schováváte našetřené peníze? Do polštáře? Už asi moc ne, alespoň to tvrdí průzkum Expobank CZ, který se zaměřil na finanční chování Čechů starších 55 let. Doma si skladuje peníze pouze asi jeden ze sta lidí. Každý třetí Čech má peníze uloženy na běžném účtu, o něco více je těch, co volí spořící účty či termínované vklady. Sedm z deseti lidí starší generace s volnými penězi vyrazí do banky a každý pátý je dále investuje.
 

Rozdíl je v chování mužů a žen. Zatímco ženy jsou konzervativnější a spořivější, muži se nebojí investovat do nemovitostí nebo do podílových fondů. Starší generace hledá odpovědi ohledně svých financí převážně na internetu - asi jedna třetina. Část se jich řídí radami od rodinných příslušníků, za odborníky zavítá jen čtvrtina starších lidí. Na rady a zkušenosti svých potomků dá každý desátý senior, ženy (12 procent) jim oproti mužům (4 procenta) věří více.

Způsob spoření se liší i podle toho, kde lidé žijí. Na spořicích účtech či termínovaných vkladech má peníze uloženy i více než polovina starších lidí žijících v Praze, jen pětina z nich naopak volí běžné účty.

Rovněž internetové bankovnictví není pro lidi nad 55 let už žádnou novinkou, využívají jej naprosto běžně. Důvěru mají starší lidé k bankám, přesněji k pracovníkům na přepážkách, méně lidí důvěřuje finančním poradcům.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »
18.2.2017 19:44
MarieK. 
termínovaný vklad
My jsme součástí těch 99 Čechů ze sta. Máme běžný účet, spořící účet i termínovaný vklad. Ten jsem však volili mimo baky - riskli jsme ANO spoř. družstvo, když jsou teď vklady pojištěny stejně v bance i mimo ni. Nabídli nám totiž 3,3 % ročně (www.anosd.cz)

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Pálí vás žáha?

Pokud zní odpověď ano,  nakrájejte si syrový celer na jemné plátky a pochroupejte - pálení vás přejde do 10 minut. Nebo nasypte do skleničky půl lžičky…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 04.12.2022

Dnes 04.12 svátek slaví:
Barbora

Zítra 05.12 svátek slaví:
Jitka

Včera 03.12 svátek slavil:
Svatoslav

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2022 Kontakt | Nastavení cookies