I příští rok se důchody zvednou o 900 Kč

Štítky: | peníze |
25.03.2019 | komentářů: 1
I příští rok se důchody zvednou o 900 Kč

Důchody mají příští rok vzrůst o 900 korun, přičemž penze se mají ještě více vyrovnávat. Ministryně Maláčová chce nejvíce přidat těm s nižšími důchody.  Chystanou novelou se má znovu zvýšit podíl pevné části penze, která nijak nesouvisí s tím, jak vysokou měl člověk mzdu. 

Informovala o tom ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Tento návrh tak oslabuje zásluhovost a posiluje solidaritu. S návrhem na přidání přišel před pár týdny premiér Andrej Babiš (ANO). ČSSD záměr podporuje. „Valorizace důchodů od příštího roku by měla proběhnout podle návrhu, který představilo ministerstvo práce, to znamená 900 korun,“ uvedl pro idnes ministr vnitra Jan Hamáček.

Chystaná novela má zvýšit především pevnou část penze. „Zásluhovost je velmi důležitá, na druhou stranu musíme také pomáhat těm, kteří pracovali a mají nízké důchody,“ prohlásila Maláčová. V zásluhové procentní výměře se odráží výše výdělku a odpracované roky. Podle odborníků patří český systém už nyní k nejvíce solidárním v Evropě.

Přilepší si lidé s nižší penzí

Do loňska pevná část důchodu odpovídala devíti procentům průměrné mzdy. Babišova vláda prosadila, že se od letoška pevný díl rovná deseti procentům průměrného výdělku ve státě. Víc si tak přilepší lidé s nízkou penzí. Méně důchod roste seniorům a seniorkám se střední a vyšší penzí.

„Paní ministryně samozřejmě chce mít celý rozpočet a důchody jsou toho součástí. Takže, já samozřejmě říkám ano – 900 korun, ale musí také hledat úspory ministři. Není to jenom o důchodech,“ prohlásil předseda vlády a ANO.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »
25.3.2019 19:02
Věra Hampeková 
Připomínka
Kdyby se změnily koeficienty k přepočtu výdělků, bylo by to jednodužší a spravedlivé. Nikdo mi nevysvětlí, jak je možné , když jsou 2 osoby , jedna měla výdělky za rok 1986 , Kč 15 tisíc , druhá Kč 31 tisíc, ale v přepočtu koeficientem, měla ta s nižším výdělkem 4 X více peněz. Najde se někdo kdo mi dokáže odpovědět ???

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Věděli jste, že oční kapky mohou být i nebezpečné?

Oční kapky vydrží po otevření jen 4 týdny, poté je už nepoužívejte! Dostanou se do nich bakterie a ty byste si zanesly do oka. Ušní kapky vydrží o něco déle…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 26.01.2021

Dnes 26.01 svátek slaví:
Zora

Zítra 27.01 svátek slaví:
Ingrid

Včera 25.01 svátek slavil:
Miloš

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2021 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace