I seniorům se zapalují lýtka. Čím si zpestřují svůj intimní život?

31.08.2021 | komentářů: 0
I seniorům se zapalují lýtka. Čím si zpestřují svůj intimní život?

Jak vypadá sex a intimita v pokročilém věku? S čím vším se senioři v milostném životě potýkají, jak si užívají a používají i nějaké erotické pomůcky? Nejen o tom jsme si povídali s Vojtěchem Slámou,
majitelem několika sexshopů.

Spousta seniorů se těší dobrému zdraví, jsou plní energie a chtějí si ozvláštnit sexuální život netradičními praktikami a pomůckami stejně jako mladí. Mnohdy jsou dokonce ještě hravější, protože je čas tolik netlačí a chtějí toho ještě hodně zkusit.

"Na prodejně nás starší lidé často příjemně překvapí svým odvážným výběrem. Žádají si netradiční věci (mnohdy odvážnější, než na jaké si troufnou mladší ročníky), a to hlavně hračky na bdsm a fetiš. Je skvělé vidět jejich zapálení pro věc a jiskřičky v očích, když odcházejí třeba s dilatátorem, pouty nebo pásem cudnosti," prozradil Vojtěch.

Chuť na sex mohou lidé ztratit v každém věku, a to z nejrůznějších důvodů. S přibývajícím věkem třeba nejsou smíření s tím, jak se jim mění tělo a stydí se za něj, nebo mohou mít zdravotní potíže, kvůli kterým nemají na sex chuť. Mohou je trápit třeba bolavé klouby, menší pohyblivost, vaginální suchost, inkontinence nebo problémy s erekcí.

Návštěva doktora však není pro zkvalitnění intimního života vždy nutná, mnohdy pomohou i pomůcky a doplňky ze sexshopu nebo speciální cvičení, např. Kegelovy cviky, které slouží ke zpevnění pánevních svalů.

"Kromě odvážných BDSM kousků si u nás starší lidé často pořizují přípravky pro zlepšení erekce, lubrikační gely a podložky na sex. Podloží si s nimi třeba záda, břicho, hlavu nebo boky a uleví tak kloubům a snadněji dosáhnou pohodlné polohy při milování," říká Vojtěch.

Je důležité si uvědomit, že sex není jen o samotné penetraci, ale i o dotecích, mazlení, polibcích či orální nebo ruční stimulaci. I když tedy tělo bolí, pořád se můžete přitulit k partnerovi a prožít smyslný intimní zážitek.

Vojtěch prozrazuje: "Existuje mnoho erotických pomůcek pro páry, které vám pomohou prožít
příjemné chvíle ve dvou. Oblíbené jsou třeba masážní hlavice, které jsou vhodné nejen na stimulaci intimních partií, ale i uvolňující masáž bolavých svalů."

Co říci závěrem? Sex patří k životu v každém věku a ani bolavé klouby či vrásky pro vás nemusí být žádnou překážkou. Lidé jsou šikovní a vždy si dokážou najít cestu, jak si užívat intimní chvilky o samotě i v páru.

autor: placená inzerce


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.


Rady a tipy

Když jste toho uvařili moc...

Pokud jste navařili příliš velké množství omáčky na špagety, nalijte ji do zásobníku na led. Pokaždé, když na ni dostanete chuť, rozmrazíte pouze takové…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 18.09.2021

Dnes 18.09 svátek slaví:
Kryštof

Zítra 19.09 svátek slaví:
Zita

Včera 17.09 svátek slavil:
Naděžda

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2021 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace