I seniorům se zapalují lýtka. Čím si zpestřují svůj intimní život?

31.08.2021 | komentářů: 0
I seniorům se zapalují lýtka. Čím si zpestřují svůj intimní život?

Jak vypadá sex a intimita v pokročilém věku? S čím vším se senioři v milostném životě potýkají, jak si užívají a používají i nějaké erotické pomůcky? Nejen o tom jsme si povídali s Vojtěchem Slámou,
majitelem několika sexshopů.

Spousta seniorů se těší dobrému zdraví, jsou plní energie a chtějí si ozvláštnit sexuální život netradičními praktikami a pomůckami stejně jako mladí. Mnohdy jsou dokonce ještě hravější, protože je čas tolik netlačí a chtějí toho ještě hodně zkusit.

"Na prodejně nás starší lidé často příjemně překvapí svým odvážným výběrem. Žádají si netradiční věci (mnohdy odvážnější, než na jaké si troufnou mladší ročníky), a to hlavně hračky na bdsm a fetiš. Je skvělé vidět jejich zapálení pro věc a jiskřičky v očích, když odcházejí třeba s dilatátorem, pouty nebo pásem cudnosti," prozradil Vojtěch.

Chuť na sex mohou lidé ztratit v každém věku, a to z nejrůznějších důvodů. S přibývajícím věkem třeba nejsou smíření s tím, jak se jim mění tělo a stydí se za něj, nebo mohou mít zdravotní potíže, kvůli kterým nemají na sex chuť. Mohou je trápit třeba bolavé klouby, menší pohyblivost, vaginální suchost, inkontinence nebo problémy s erekcí.

Návštěva doktora však není pro zkvalitnění intimního života vždy nutná, mnohdy pomohou i pomůcky a doplňky ze sexshopu nebo speciální cvičení, např. Kegelovy cviky, které slouží ke zpevnění pánevních svalů.

"Kromě odvážných BDSM kousků si u nás starší lidé často pořizují přípravky pro zlepšení erekce, lubrikační gely a podložky na sex. Podloží si s nimi třeba záda, břicho, hlavu nebo boky a uleví tak kloubům a snadněji dosáhnou pohodlné polohy při milování," říká Vojtěch.

Je důležité si uvědomit, že sex není jen o samotné penetraci, ale i o dotecích, mazlení, polibcích či orální nebo ruční stimulaci. I když tedy tělo bolí, pořád se můžete přitulit k partnerovi a prožít smyslný intimní zážitek.

Vojtěch prozrazuje: "Existuje mnoho erotických pomůcek pro páry, které vám pomohou prožít
příjemné chvíle ve dvou. Oblíbené jsou třeba masážní hlavice, které jsou vhodné nejen na stimulaci intimních partií, ale i uvolňující masáž bolavých svalů."

Co říci závěrem? Sex patří k životu v každém věku a ani bolavé klouby či vrásky pro vás nemusí být žádnou překážkou. Lidé jsou šikovní a vždy si dokážou najít cestu, jak si užívat intimní chvilky o samotě i v páru.

autor: placená inzerce


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.


Rady a tipy

Pálí vás žáha?

Pokud zní odpověď ano,  nakrájejte si syrový celer na jemné plátky a pochroupejte - pálení vás přejde do 10 minut. Nebo nasypte do skleničky půl lžičky…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 01.12.2023

Dnes 01.12 svátek slaví:
Iva

Zítra 02.12 svátek slaví:
Blanka

Včera 30.11 svátek slavil:
Ondřej

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies