Ideálním místem pro penzi je pro Čechy chalupa

Štítky: | odchod do důchodu | důchod | chalupa | bydlení |
10.05.2021 | komentářů: 0
Ideálním místem pro penzi je pro Čechy chalupa

Jako ideální místo pro život v důchodu si většina Čechů představuje chatu či chalupu s malou zahrádkou, která však není náročná na údržbu. V okolí si pak přejí mít stejné staré sousedy, ke kterým mohou vyrazit na návštěvu nebo si jen popovídat přes plot.

Pode webu i60 považuje téměř šedesát procent Čechů chalupu nebo chatu za nejvhodnější místo pro život v penzi. Přibývá případů, kdy si lidé přestavují rekreační stavení tak, aby se v nich dalo trvale žít. Podle realitních společností vzrostl zájem o koupi chaty či chalupy meziročně dokonce o čtyřicet procent.

„Přibližně dvanáct procent respondentů využívá rekreační zařízení k běžnému životu, uvedli totiž, že tam jsou téměř každý den. Jde zejména o lidi ve starším nebo důchodovém věku,“ uvedl pro web i60 Přemysl Hanzelka z Poštovní spořitelny, která na toto téma dělala průzkum.

Chaty a chalupy dnes už mohou nabízet plnohodnotné bydlení. Občas si senioři stěžují jen na problémy s internetovým připojením, které v chatových oblastech nebývá ideální. Také za kulturou a do restaurace se většinou musí vydat kousek dál.

Poptávka stále roste

„Obecně se hovoří o velkém zájmu o rekreační nemovitosti, a tak se i lidé, kteří dříve váhali, rozhodují pro nákup. Některé chatové osady už jsou ze čtvrtiny i více osídleny trvale, lidé tam chataří celoročně,“ uvedla Andrea Daňhelová se společnosti Finreality. A situaci dokreslují i slova mluvčího společnosti Re/Max Tomáše Hejdy: „Když jde o chaty a chalupy, v posledních měsících se prodá všechno a ihned. Poptávka se zásadně zvýšila v loňském roce a nyní trvá. Rozhodně je nyní poptávka vyšší než nabídka.“

Zejména pro lidi vyššího věku se nyní chaty a chalupy staly doslova záchranou a i ti, kteří na ně jezdili občas, je nyní využívají trvale. To, že většina Čechů považuje možnost využívat v penzi nějaké rekreační stavení, vyplývalo vždy z různých průzkumů a anket. Ale nikdy dříve jich je tolik neobývalo celoročně a nikdy dříve se tolik penzistů nerozhodovalo, že v nich stráví zbytek života. I to je jeden z jevů, který přinesla pandemie. Zda jde však o dlouhodobě trvající trend ukáže teprve čas.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Vlažná voda s citronem dělá zázraky

Víte že, sklenka vlažné vody s citronem po ránu je doslova zázrak? Vyčistí trávicí trakt, zvýší imunitu, dodá vitamín C, vyčistí pleť a vymaže vrásky, čistí…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 01.12.2023

Dnes 01.12 svátek slaví:
Iva

Zítra 02.12 svátek slaví:
Blanka

Včera 30.11 svátek slavil:
Ondřej

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies