Jak na dovolenou s vnoučaty?

Štítky: | dovolená | vnouče |
11.06.2018 | komentářů: 0
Jak na dovolenou s vnoučaty?

Chystáte se s vnoučaty na dovolenou? Může to být velmi příjemně strávený čas s rodinou, připravit byste se však měli i na méně radostné situace, které dovolená s dětmi může nabídnout.

Aby se nespálil. Nedostane úpal? Aby ho nežahla medůza. Znáte podobné obavy? I ty jsou bohužel součástí dovolené s vnoučaty. Abyste si společně strávený čas užili a nebyli v neustálém presu, je třeba zvážit výběr destinace a destinaci přizpůsobit věku vašich ratolestí.

Prarodiče berou svá vnoučata na dovolenou díky ekonomické situaci stále častěji. Vypravit se s vnoučky k moři poprvé, je vždy tak trochu risk. Socioložka Lucie Vidovičová dělala průzkum, jak lidé vnímají svou roli babiček a dědečků, a mnozí v něm přiznávali, že o vnoučata mají větší strach, než mívali o své vlastní děti.

Strach o bezpečnost

„Řada těch, kteří se zúčastnili kvalitativní části výzkumu, popisovala například tíhu odpovědnosti a strach o bezpečnost vnoučat, protože nejsou jejich. Zatímco strach rodičovský má spíše podobu dlouhodobé starosti o životní úspěch, o aktuální i budoucí spokojenost dítěte, u vnoučat je to spíše strach situační. Takový ten pocit: aby se jim něco nestalo,“ vysvětlila pro portál i60. Dodává, že tento pocit mívá i rovinu zodpovědnosti vůči vlastním dospělým dětem, tedy rodičům vnoučat.

Musíte počítat také s tím, že se dětem může začít stýskat po rodičích. I z toho důvodu se někteří bojí vnoučata na dovolenou brát. Důvodem může být také to, že s nimi nemají dostatečně hluboký vztah, nebo jim zdravotní či finanční situace nedovoluje na dovolené jezdit. Zkrátka, mnozí mají pocit, že by vnoučata nezvládli, že by si dovolenou spolu neužili.

Cestování s vnoučaty je však stále častější. Když se taková dovolená povede, je to obvykle zážitek, na který se nezapomíná. A je samozřejmě jedno, jestli se jedná o pobyt na řeckém ostrově nebo na horské boudě v Jeseníkách.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Jak na mastnotu v troubě?

Použijte keramickou misku s vodou, do ní nakapejte citron a dejte do trouby. Tu pomalu zahřívejte, dokud nevznikne dostatek páry. Mastnota se uvolní a nic…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 05.10.2023

Dnes 05.10 svátek slaví:
Eliška

Zítra 06.10 svátek slaví:
Hanuš

Včera 04.10 svátek slavil:
František

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies