Jak nepřijít v zimním období k úrazu

Štítky: | Zdraví |
22.12.2014 | komentářů: 1
Jak nepřijít v zimním období k úrazu

Venku to sice zatím na příval sněhu a třeskutých mrazů nevypadá, ale co nevidět zima udeří v plné síle, což bude opět velkým problémem pro seniory a starší osoby. Ti si na namrzlých chodnících způsobují vážná zranění, která v horších případech končí operací. Buďte na tyto podmínky připraveni a pořiďte si pomůcky, které vám chůzi na sněhu a ledu značně ulehčí.

Přivodit si vážné zranění ve vyšším věku, znamená léčbu na dlouhé měsíce. Zlomený krček, zlomeniny rukou, naraženiny, otoky. To vše má na svědomí vě větší míře zima. Chodníky pokryté vrstvami zmrzlého sněhu, to je doslova past na seniory. Jenže nakoupit do obchodu potraviny prostě musíte, stejně jako zajít k lékaři, do lékárny, apod. Díky pomůckám pro seniory se však i tyto podmínky dají s velkou opatrností zvládnout.

Konec klouzání a nepříjemných pádů

Musíte-li při chůzi používat hůl nebo berle, pak si určitě pořiďte protiskluzový nástavec. Je vyrobený z odolné ocelové konstrukce a opatřený protiskluzovými hroty, díky kterým dokážete lépe jít po namrzlém chodníku, přejít silnici, apod. Nástavec se snadno namontuje na konec hole a pomocí aretace je možno jej odklopit např. pokud jste v interiéru. K dostání je za cenu kolem 100 Kč.

Další možností jsou protiskluzové návleky na boty. Jejich materiálem je vysoce kvalitní guma, která má z jedné strany ocelové špičky. Prodávají se v různých provedeních, ale funkčnost mají vždy stejnou. Navlékají se od špičky boty a natáhnou se až k zadní části boty. Díky foremné gumě je jejich nasazení snadné. Použití výhradně na sníh, led, ale lze také na bláto nebo mokrou trávu. Cena za pár je 80 Kč.

Na trhu jsou k dostání i protiskluzové pásky, které plní stejnou funkci. Jejich výhodou je rychlé a snadné navléknutí. Nevýhodou naopak vyšší cena. Tyto pásky vás budou stát zhruba 200 Kč.

Zdroj foto: foter.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »
28.2.2015 18:54
 (Nováček)
To jsou užitečné informace.I když letošní zimu je už snad nebudem potřebovat.
S přibývajícím věkem je pro nás chůze na ledovce nebezpečnější.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Co pomůže při revmatické artritidě?

  Pacientům trpícím revmatickou artritidu se údajně velmi osvědčil lněný olej a lněné seminko. Dvě lžičky lněného oleje a dvě lžičky lněného …

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 04.10.2023

Dnes 04.10 svátek slaví:
František

Zítra 05.10 svátek slaví:
Eliška

Včera 03.10 svátek slavil:
Bohumil

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies