Jaké mýty tradují o ženské menopauze

24.08.2015 | komentářů: 0
Jaké mýty tradují o ženské menopauze

Menopauza je u ženy přirozený stav, kdy dochází k utlumení funkce vaječníků, přestává menstruace a dochází k neplodnosti. S tím vším samozřejmě přichází i různé specifické příznaky a ocity. A najde se i celá řada mýtu o menopauze, které nyní v našem článku uvedeme na pravou míru.

Klimakterium prožívají všechny ženy stejně

Jde o jeden velký mýtus. Pravda je taková a málokdo to ví, že ženy na severu země prožívají klimakterium zcela jinak, než například ženy na jihu. Čím více se vydáme na sever od České republiky, tím dříve příchází menopauza. určitou roli hraje i barva pleti. Světlejší typy klimakterium prožívají intenzivněji. Dalším aspektem je třeba způsob stravování, apod.

Ženy v přechodu nemají chuť na sex

Není to pro partnera příjemné, ale je to prostě následek určité změny, která může u žen vyvolat nechutenství k sexu. Ve většině případů jsou to však jen vyjímky a je dokázáno, že libido není závislé na hladině estrogenu. Ženy v klimakteriu si mohou bezproblémově nadále užívat sexuálních chvilek bez zbytečných obav.

Každá žena trpí v menopauze stejnými náladami

Změny psychického a fyzického rázu při nástupu klimakteria, není už ne ničím neobyčejným. Projevy mohou být v podobě nespavosti, pocení, bolest hlavy, návaly horka a celková podrážděnost. Není ovšem pravda, že náladovost je u všech žen stejná. Některé z nich mají klidné klimakterium, jiné to tzv. semele a v konečném důsledku musí vyhledat i lékařskou pomoc.

V klimakteriu se nabírá na váze

Jeden velký mýtus. Nabírání na váze nelze přisuzovat začínající menopauze. Na hmotnosti se většinou podepíše styl života a stravování. Ženy ve strachu, že s přibývajícím věkem a menopauzou začnou tloustnout, se uchylují k drastickým dietám. Jedí málo a tělo tak nedostává potřebné vitamíny a živiny. Dostaví se jo-jo efekt a v tom nejhorším možném období.

Věděli jste, že klimakterium se týká u mužů?

Zdroj foto: foter.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Jak vylepšit zázvorový čaj?

Zázvorový čaj je nyní velkým hitem. Pije se především, aby ulevil při nachlazení a posílil imunitu. Ne každý se ale s jeho chutí vyrovná. Poradíme, jak ho…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 26.09.2021

Dnes 26.09 svátek slaví:
Andrea

Zítra 27.09 svátek slaví:
Jonáš

Včera 25.09 svátek slavil:
Zlata

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2021 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace