Jaký jídelníček v létě

14.07.2015 | komentářů: 0
Jaký jídelníček v létě

V léte byste si měli dopřávat lehké a dobře stravitelné jídlo, které vás osvěží a do dá tělu dostatek živin a vitamínů. Dobré je volit syrovou stravu, naopak, čemu se vyhnout, aby se vám nepřitížilo, poradíme v následujícím článku.

V jídelníču nevynechejte zeleninu a ovoce

Ovoce i zeleninu je důležitou složkou letního jídelníčku. Čerstvé jahody k snídani, meloun nebo borůvky či lesní plody je pro vaše tělo to nejlepší. Například meloun obsahuje 91% vody. Znáte lepší způsob, jak si skvěle pochutnat a ještě se osvěžit? To samé si v podobě zeleniny zopakujte i na oběd. Využijte možnosti čerstvých rajčat, okurek, lilku nebo cuket k tomu, abyste dostali dostatek vitamínů a zároveň organismus ochladili. Zároveň jde o zeleninu, která má protinádorové látky, chrání prostatu, vaječníky, apod. a v neposlední řadě pomáhá proti únavě.

Jídlo si můžete z výše uvedených surovin připravit ve formě salátů, kompotu nebo polévek. Vyzkoušeli jste třeba jahodovou polévku?

Maso s mírou

Pokud to jde, snažte se v létě masu vyhnout, případně jej konzumujte jen vyjímečně. Požívání masa vede spíše k zahřívání organismu, což má za následek bolesti hlavy, návaly těžkosti a vyčerpání. Vyjímkou není ani oslabení zažívání a také k zahušťování krve. Snažte se tedy svůj jídelníček přizpůsobit letním teplotám.

Důležitou složkou jsou obiloviny

Co byste v jídelníčku také neměli vynechat jsou obiloviny. Jako "ochlazující" můžeme doporučit oves, rýži, kukuřici nebo ječmen. Z luštěnin se zaměřte na sóju, který je vhodná i pro bezlepkovou dietu a celkově jídelníček odlehčí. Navíc obsahuje řadu minerálních látek, jejíchž každodenní přísun je pro organismus důležitý kvůli potivosti a většímu odvodňování.

Zdroj foto: foter.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Jak zmírnit strach psů z petard

Silvestr je za dveřmi, lidé nakupují pyrotechniku a už si petardy i zkoušejí na ulicích. Je to doslova noční můra pro majitele psů, kteří to většinou špatně…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 02.10.2022

Dnes 02.10 svátek slaví:
Olivie, Oliver

Zítra 03.10 svátek slaví:
Bohumil

Včera 01.10 svátek slavil:
Igor

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2022 Kontakt | Nastavení cookies