Krátké, dlouhé, barvit nebo nechat šedé? Jaký je ideální účes pro starší dámy?

09.03.2016 | komentářů: 0
Krátké, dlouhé, barvit nebo nechat šedé? Jaký je ideální účes pro starší dámy?

Zatímco ve dvaceti si ženy vystačí s dlouhými vlasy,které někdy sepnou do culíku a vypadá to stále dobře, s přibývajícími léty je dobré, když žena účes řeší a stará se o něj. Je škoda, že některé dámy to vzdávají a snaží se spíš nevyčnívat. V Čechách je stále ještě trendem krátké, obarvené na hnědo či fialovo a nějaká ta trvalá.Není to samozřejmě pravidlem a hodně žen se inspiruje v zahraničí.Pokud zvolí správně, mohou se i ve vyšším věku cítit půvabně a žensky.

Volba účesu je důležitá

Záleží na tom, jaké vlasy dáma má. Ani ve věku není nutné obávat se polodlouhých vlasů. Nicméně platí pravidlo, že příliš dlouhé už asi ne. Za hranicemi naší republiky můžeme vidět dámy, kterým je šedesát a více a klidně nosí třeba culík, mikádo nebo ofinu. Nebo se nechají ostříhat a pyšní se moderním rozcuchem.

Úskalí věku

Kvalita vlasů se věkem mění. S přibývajícími léty bývají jemnější, sušší a lámavější a také častěji padají. Také je potřeba brát v úvahu tvar obličeje, díky kilům navíc může být kulatější než v mládí. Nicméně právě dobrým účesem se dají nedostatky zamaskovat.

Jak vybrat ten správný účes?

Zkuste si najít fotky celebrit vyššího věku a nechte se inspirovat. Například Meryl Streepová se s tím vůbec nepáře a nosí dlouhé světlé vlasy, které si klidně sepne do drdolu. Jane Fondová má vlasy sestříhané, Sharon Stone krátké. Zásadní je najít dobrého kadeřníka, který poradí a kvalitně ostříhá. Určitě vás nebude nutit do účesu, který na vašich vlasech nebude držet. Pokud vám bude nutit fialový pruh, který vás "určitě" omladí, raději utíkejte pryč.

Barvit nebo nechat šedé?

Barev se bát nemusíme, jen je dobré vybrat tu nejpodobnější té původní a přemýšlet tak, aby byly co nejméně vidět odrosty. Pokud jste měla vlasy černé, není potřeba se jich bát ani ve vyšším věku, pokud vám typově sedí. Můžete z nich vytvořit třeba krátké mikádo. S vhodným líčením budete elegantní a šik. Nicméně v současné době jsou odstíny šedé velmi moderní a pouštějí se do nich i mladé dívky. Na internetu existují nejrůznější simulátory, kde si můžte účes "vyzkoušet". Tak neváhejte, hlavně se nebojte trochu experimentovat a rozhodně nerezignujte.
 


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Co dělat, když si do krku zapíchnete rybí kost?

Pokud se kost zapíchne u kořene jazyka, je šance, že si ji můžeme vyndat sami. Pomůže třeba kus chleba. Pokud kost zůstane, pak je čas na návštěvu lékaře.…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 02.02.2023

Dnes 02.02 svátek slaví:
Nela

Zítra 03.02 svátek slaví:
Blažej

Včera 01.02 svátek slavil:
Hynek

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies