Moderní bankovní účet si můžete zařídit v každém věku

17.12.2020 | komentářů: 0
Moderní bankovní účet si můžete zařídit v každém věku

Bankovní účet umí život o dost zjednodušit. Nevěříte? V dnešním článku vám přinášíme výčet jeho výhod a přehled parametrů, na které byste se měli zaměřit při výběru banky. Sjednejte si účet přes internet nebo osobně na pobočce, začněte platit kartou a mějte své peníze vždy pod kontrolou a v bezpečí.

Bankovní účet je pro všechny

Založení bankovního účtu je otázkou několika minut. Získáte pak mnohé výhody, které vám usnadní život:

  • Peníze máte bezpečně uložené v bance, kde jsou chráněny před nenechavýma rukama zlodějů i nehodami v domácnosti (požár, povodeň apod.). Vklady jsou navíc bankou povinně pojištěné, a to do výše odpovídající částce 100 000 eur.
  • K financím máte nonstop přístup pomocí mobilní nebo počítačové aplikace. Její správa je velmi jednoduchá a transakce tak můžete vyřešit bez osobní návštěvy pobočky. V aplikaci si snadno nastavíte trvalé příkazy nebo zadáte jednorázovou platbu.
  • V obchodech už nebudete potřebovat hotovost, stačí přiložit platební kartu k terminálu a případně zadat PIN. Pokud byste přesto chtěli držet v ruce reálné peníze, můžete k jejich výběru využít široké sítě bankomatů.
  • Díky úrokům se vaše peníze na bankovním účtu zhodnocují – na rozdíl od prostředků uložených v obálce nebo v porcelánovém prasátku.
  • Na bankovní účet si můžete nechat zasílat důchod či příspěvky, nebudete tedy muset každý měsíc docházet na poštu a vystavovat se zbytečnému riziku okradení.

Jak vybrat bankovní účet?

Při výběru vhodného účtu se zajímejte především o rozsah služeb a možné poplatky za bankovní služby. Dohledejte si též reference dosavadních klientů dané banky.

Většina institucí již nabízí vedení běžného účtu bez zbytečných poplatků, přesto se vždy vyplatí pročíst si smluvní podmínky. Občas bývá zpoplatněno sjednání, vedení, zrušení účtu, příchozí, odchozí nebo trvalé platby a výběr z bankomatu jiné banky. Účet bez poplatků nabízí třeba Banka CREDITAS.

K bankovnímu účtu byste měli dostat i platební kartu – i u ní zkontrolujte, zda se k ní nevážou nějaké poplatky. Kartou můžete platit v kamenných obchodech i na internetu. Online platby jsou zabezpečené nejmodernější technologií 3D Secure, která zajistí, že k vašim penězům máte přístup jen vy.

Usnadněte si život

Nebojte se změny a začněte využívat výhody platební revoluce. Uložte si peníze v bance, která je zabezpečí lépe než trezor či zámek, a mějte své finance pohodlně pod kontrolou.

zdroj foto: Andrea Piacquadio, Pexels

autor: placená inzerce


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.


Rady a tipy

Zkuste se mravenců zbavit bez chemie

Když se vám doma začnou rojit mravenci, vyzkoušejte jim na cestičku dát několik klacíků skořice, posypte jí mletou skořicí nebo místa vytřete silně slanou…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 28.07.2021

Dnes 28.07 svátek slaví:
Viktor

Zítra 29.07 svátek slaví:
Marta

Včera 27.07 svátek slavil:
Věroslav

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2021 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace