Nežádoucí únik moči trápí velké procento populace

28.11.2016 | komentářů: 0
Nežádoucí únik moči trápí velké procento populace

Spolu se stárnutím přichází velmi často problém, o kterém se příliš nehovoří. Jedná se o citlivé téma - totiž o inkontinenci. Inkontinence je nežádoucí únik moči. Postihuje i mladší ročníky. Objevit se může klidně už po porodu nebo po operaci prostaty či jako důsledek nějaké nemoci jako je diabetes, neurologické onemocnění a po úrazu. Těch příčin je mnoho. S přibývajícím věkem se však inkontinence objevuje častěji. V sedmé a osmé dekádě věku trpí únikem moči 10% mužské a 20% ženské populace.

Proč je vhodné navštívit lékaře

Jelikož se jedná o ožehavý problém, spousty jedinců nepřizná skutečnost svému okolí, ale dokonce mnohdy ani sami sobě. Přitom je doporučeníhodné svěřit se alespoň svému ošetřujícímu lékaři. Pro odborníka je únik moči zcela běžná záležitost. Lékař pacienta vyšetří, zjistí stupeň inkontinence, doporučí vhodnou léčbu (cvičení, medikamenty, úprava životního stylu) a zvolí, která z inkontinenčních pomůcek je pro něj nejvhodnější. V případě lehkého úniku moči je možné používat inkontinenční vložky. Vložky zabrání „ukapávání“ do spodního prádla a vzniku nežádoucího zápachu, který s sebou moč přináší. Inkontinentní pacient se díky nim cítí více komfortně, což má nesmírný vliv na udržování sociálních vztahů a neomezování duševní a tělesné aktivity. Pokud lékař stanoví střední až těžký stupeň inkontinence, doporučí používání plenkových kalhotek nebo vložných plen.

Pojišťovna pomůže s náklady na pomůcky

Není řešením nic neřešit. Únik moči má negativní zdravotní důsledky – více se vyskytují infekce močového traktu, kožní nemoci v okolí genitálu, opruzeniny a proleženiny. Při dnešní škále možností léčby je určitě škoda problém ignorovat. Lékař inkontinentního pacienta „proškolí“ o všech možnostech a následně mu také předepíše inkontinenční pomůcku na tzv. „poukaz“. Také nákup inkontinenčních pomůcek na poukaz od lékaře může zůstat diskrétní záležitostí. Stačí vyplnit do formuláře údaje z papírového poukazu a vyčkat na další instrukce. V případě doplatku je možné si zvolit způsob úhrady. Výhod takového nákupu je několik. Kromě zmiňované diskrétnosti, je to to, že není třeba tahat těžké balíky z lékáren (zásilka je objednána z pohodlí domova a dorazí až domů) a doprava zásilky je zdarma.

Řešením je léčba

Vždy je třeba si uvědomit, že v tom člověk není sám. Stačí svůj problém svěřit někomu blízkému (např. svým dětem) nebo přímo odborníkovi. Jak bylo zmíněno, inkontinence trápí velké procento populace. Pouze 45% z nich se rozhodne zajít za lékařem. Díky léčbě úniku moči se pacienti nemusí nutné vzdávat toho, co mají rádi.

zdroj foto: pixabay.com, dentimedshop.cz

autor: placená inzerce


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.


Rady a tipy

Zkuste se mravenců zbavit bez chemie

Když se vám doma začnou rojit mravenci, vyzkoušejte jim na cestičku dát několik klacíků skořice, posypte jí mletou skořicí nebo místa vytřete silně slanou…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 23.09.2023

Dnes 23.09 svátek slaví:
Berta

Zítra 24.09 svátek slaví:
Jaromír

Včera 22.09 svátek slavil:
Darina

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies