Nicnedělání může pomoci se stresem

Štítky: | koníčky |
23.12.2019 | komentářů: 0
Nicnedělání může pomoci se stresem

Ztráta času nebo odpočinek nutný k psychické i fyzické pohodě? Řeč je o navlékání korálků, háčkování a podobných aktivitách, které jsme provozovali spíše jako děti. Tyto činnosti nám mohou pomoci odbourat sváteční stres.

„Ráda tomu říkám myšlenková tykadla. Neustále v mysli odvíjíme vlákna všech možných situací, které nás teprve čekají. Zpravidla se nejdůkladněji věnujeme takovým, která by mohla špatně dopadnout nebo nám hodně záleží na jejich výsledku,“ popisuje pro web i60.cz pocity spojené s předvánočním stresem psycholožka Alžběta Protivanská. A pokračuje: „Je to vnitřní stav, kdy může pomoci opravdu jediné, a to na chvíli se zastavit.“ Jenže pod tím pojmem si každý představuje něco jiného.

Psycholožka také říká, že jednou z cest, jak se s tímto obdobím vyrovnat, je přistoupit k němu tak, že si mezi svátky najdeme činnost, která nikam nevede. „Koukejte do ohně nebo na ptačí krmítko. Vybarvujte omalovánky nebo navlékejte korálky. Podstatné je, že to k ničemu nepovede. Věnujte se něčemu, v čem se vlastně nedá uspět. Dá se to jen dělat,“ vysvětluje Protivanská.

No jistě, pro mnoho lidí tyto rady mohou vypadat poněkud přitažené za vlasy. Nesmyslné. Zbytečné. Ale kdo se jimi zkusí řídit, možná bude mile překvapen. „Pozorujte, kam vás pak vaše mysl vezme. Po deseti nebo patnácti minutách to bude nejhorší. Hlava bude dělat všechno pro to, abyste šli něco dělat. Vydržte a uvidíte, co se bude dít potom,“ tvrdí psycholožka.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Co odstraní zápach z ledničky?

Proti zápachu v ledničce vyzkoušejte rozpůlenou cibuli, kterou necháte uvnitř ledničky. Pozor, nasaje do sebe pach, už ji potom nekonzumujte! Proti pachu v…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 27.05.2022

Dnes 27.05 svátek slaví:
Valdemar

Zítra 28.05 svátek slaví:
Vilém

Včera 26.05 svátek slavil:
Filip

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2022 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace