Od ledna 2017 vyšší důchody. V průměru o tři stovky

Štítky: | důchod |
29.12.2016 | komentářů: 0
Od ledna 2017 budou vyšší důchody. V průměru o tři stovky

Od ledna by si měli důchodci polepšit. Penze se zvýší o 2,7 procent. V průměru by tak měly mít důchodci o 308 korun navíc. Příplatky k důchodu přiznané před 1. lednem 2017 se zvyšují o 2,2 procenta. Vláda již v září schválila zvýšení důchodů pro rok 2017. Důchody starobní, invalidní, vdovské, vdovecké a sirotčí vzrostou v průměru o 308 korun měsíčně. Průměrný starobní důchod tak bude po zvýšení činit 11 745 korun měsíčně. Vláda poprvé využila možnosti zvýšit důchody o vyšší částku, než je základní zákonné zvýšení, které se počítá z růstu indexu spotřebitelských cen a z růstu mezd.

 

Zvýšení provede Česká správa sociálního  zabezpečení automaticky,  není  potřeba  o  ně  žádat. Zvyšují se důchody starobní, včetně předčasných starobních důchodů, důchody invalidní (pro invaliditu prvního, druhého i třetího stupně), vdovské, vdovecké a sirotčí důchody. Základní výměra důchodu (stejná pro všechny druhy důchodů) se zvýší o 110 Kč (z 2 440 Kč na 2 550 Kč).

Na jednorázový příspěvek se netěšte

Jednorázový příspěvek zřejmě nebude. Přestože premiér Bohuslav Sobotka na červencové tiskové konferenci slíbil důchodcům jednorázový příspěvek ve výši 1200 korun, zůstalo zřejmě jen u slov. "Sociální demokracie současně navrhuje koalici, a budeme o tom s našimi koaličními partnery jednat, pokud by se státní rozpočet v roce 2017 vyvíjel stejně dobře, jako v roce 2016, tak se domníváme, že by byl prostor pro to, abychom důchodcům vyplatili jednorázový příspěvek ve výši 1200 korun, stejně jako jsme to na základě speciálního zákona udělali v letošním roce," řekl tehdy Bohuslav Sobotka. Nicméně je ticho po pěšině a od té doby se už o jednorázovém příspěvku nemluvilo. Budeme se tedy muset spokojit pouze s valorizací důchodů.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Čaj se dá využít i po vylouhování

Jsou vám cítit ruce po krájení česneku či cibule? Stačí je potřít mokrým pytlíkem čaje. Čajem můžete zalévat květiny, zbavíte se tak i plísní. Stačí dát…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 17.10.2021

Dnes 17.10 svátek slaví:
Hedvika

Zítra 18.10 svátek slaví:
Lukáš

Včera 16.10 svátek slavil:
Havel

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2021 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace