Od ledna 2017 vyšší důchody. V průměru o tři stovky

Štítky: | důchod |
29.12.2016 | komentářů: 0
Od ledna 2017 budou vyšší důchody. V průměru o tři stovky

Od ledna by si měli důchodci polepšit. Penze se zvýší o 2,7 procent. V průměru by tak měly mít důchodci o 308 korun navíc. Příplatky k důchodu přiznané před 1. lednem 2017 se zvyšují o 2,2 procenta. Vláda již v září schválila zvýšení důchodů pro rok 2017. Důchody starobní, invalidní, vdovské, vdovecké a sirotčí vzrostou v průměru o 308 korun měsíčně. Průměrný starobní důchod tak bude po zvýšení činit 11 745 korun měsíčně. Vláda poprvé využila možnosti zvýšit důchody o vyšší částku, než je základní zákonné zvýšení, které se počítá z růstu indexu spotřebitelských cen a z růstu mezd.

 

Zvýšení provede Česká správa sociálního  zabezpečení automaticky,  není  potřeba  o  ně  žádat. Zvyšují se důchody starobní, včetně předčasných starobních důchodů, důchody invalidní (pro invaliditu prvního, druhého i třetího stupně), vdovské, vdovecké a sirotčí důchody. Základní výměra důchodu (stejná pro všechny druhy důchodů) se zvýší o 110 Kč (z 2 440 Kč na 2 550 Kč).

Na jednorázový příspěvek se netěšte

Jednorázový příspěvek zřejmě nebude. Přestože premiér Bohuslav Sobotka na červencové tiskové konferenci slíbil důchodcům jednorázový příspěvek ve výši 1200 korun, zůstalo zřejmě jen u slov. "Sociální demokracie současně navrhuje koalici, a budeme o tom s našimi koaličními partnery jednat, pokud by se státní rozpočet v roce 2017 vyvíjel stejně dobře, jako v roce 2016, tak se domníváme, že by byl prostor pro to, abychom důchodcům vyplatili jednorázový příspěvek ve výši 1200 korun, stejně jako jsme to na základě speciálního zákona udělali v letošním roce," řekl tehdy Bohuslav Sobotka. Nicméně je ticho po pěšině a od té doby se už o jednorázovém příspěvku nemluvilo. Budeme se tedy muset spokojit pouze s valorizací důchodů.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Jak uchovat rajčatový protlak?

Zbyl vám rajčatový protlak? Jak ho uchovat, aby déle vydržel? Když ho přendáme do sklenice se šroubovým uzávěrem, na povrchu posypeme troškou soli a…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 24.01.2022

Dnes 24.01 svátek slaví:
Milena

Zítra 25.01 svátek slaví:
Miloš

Včera 23.01 svátek slavil:
Zdeněk

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2022 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace