Plošné testování v domovech se nejspíše opozdí

Štítky: | koronavir |
10.11.2020 | komentářů: 0
Plošné testování v domovech se nejspíše opozdí

Nařízené plošné testování v domovech pro seniory se ve většině zařízení nestihne včas. Testy budou teprve rozváženy na určená místa.  Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS) podle webu novinky žádá ministerstvo zdravotnictví, aby pravidla pravidelného testování na koronavirus upravilo a zahájení odložilo. 

Od minulé středy platí nařízení vlády o pravidelném testování klientů i personálu domovů pro seniory. První vzorky by měly být odebrány do sedmi dnů, tedy ve středu 11.listopadu. Zařízení však vzorky ještě nemají k dispozici.

Ředitelé domovů se podle webu novinky shodují, že plošné testování neměl stát příliš připravené, když nejdřív všem nařídí testování a teprve pak podepisuje smlouvy na dodávky testů, o jejichž distribuci nemají do posledního okamžiku domovy žádné informace.

Zahájení do týdne?

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (ANO) v pondělí řekl, že antigenní testy se budou do domovů seniorů a zařízení sociálních služeb rozvážet ode dneška. „Distribuce bude trvat zhruba týden, takže do týdne by měla tato zařízení začít testovat,“ uvedl. Domovy, které se zatím k testu nedostaly, se pokuty nemusí bát. „Když zdravotnická zařízení nemají test k dispozici, nikdo je nemůže penalizovat,“ dodal.

Vláda kvůli nákupu antigenních testů novelizuje zákon o veřejném zdravotním pojištění. Pojišťovny budou nákup hradit přímo distributorům. „Je snaha, aby se tyto testy dostaly i do rukou praktických lékařů,“ řekl Blatný. Celkově by se jich do ČR mělo dostat deset milionů.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Také občas zápasíte s pečícím papírem?

Pečící papír je občas "nepoddajný" - aby se lépe přizpůsobil jakémukoli tvaru, stačí jej před použitím celý pomačkat a pak znovu narovnat. Budete překvapeni…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 31.05.2023

Dnes 31.05 svátek slaví:
Kamila

Zítra 01.06 svátek slaví:
Laura

Včera 30.05 svátek slavil:
Ferdinand

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies