Počet exekucí na důchody se zdvojnásobil

Štítky: | exekuce |
17.10.2014 | komentářů: 0
Počet exekucí na důchod se zdvojnásobil

Stále více důchodců se dostává do problému s nesplácením dluhů. Exekuce na důchod se od roku 2007 zdvojnásobila. Hlavní příčinou je převedení dluhu z produktivního věku do důchodu, pomoc dětem nebo žádost o předčasný důchod.

Exekuce na důchod

Česká správa sociálního zabezpečení přišla se zprávou, která je dalším důkazem toho, že pokud v penzi budete splácet své dluhy z dřívějška, může vám to nadělat velké problémy. Svědčí o tom i fakt, že od roku 2007 se zdvojnásobil počet seniorů, kteří mají důchod zatížený exekucí a v loňském roce bylo provedeno 70 tisíc exekucí směřovaných na důchody.

Pomoc druhým může nadělat problémy

Senioři často pomáhají svým potomkův ve finanční tísni a sami se tak dostávájí na hranu neschopnosti splácet, respektive přijde den, kdy bude z vyměřeného důchodu strhávána určitá částka na úhradu dluhů. Stejný způsob je i v situaci, kdy jsou lidé před nástupem do důchodu delší dobu nezaměstnaní a vyčerpají všechny finanční úspory nebo zažádají o předčasný důchod.

Osobní bankrot vyhlásí jen zanedbatelná část

Přes všechny tyto problémy jen velmi malé měřítko důchodců vyhlásí osobní bankrot, a to i přes to, že jejich oddlužení bývá snažší než u lidi v produktivním věku. Je to dáno tím, že u důchodců již nelze očekávat nějaké velké životní události jako narození potomka, stavba domu nebo koupě bytu, případně ztráta zaměstnání.

Zdroj foto: foter.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Aby se slanina tolik nekroutila

Potřebujete opéct pár plátků anglické slaniny? A nechcete, aby se slanina na pánvičce příliš nekroutila. Než se dáte do opékání, vložte jednotlivé plátky…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 26.09.2021

Dnes 26.09 svátek slaví:
Andrea

Zítra 27.09 svátek slaví:
Jonáš

Včera 25.09 svátek slavil:
Zlata

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2021 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace