Podzim je pro čtení jako stvořený, ani nemusíte jít do knihovny, často je seniorům donáší

19.11.2015 | komentářů: 1
Podzim je pro čtení jako stvořený, knihovny o seniory pečují a často jim donášejí knihy až domů

Dny se krátí a venku je chladno, ideální čas zůstat v teple domova a třeba s dobrou knihou v záloze. Knihy však nejsou právě levnou záležitostí a pokud si chcete čas od času dopřát novinku, nezbývá než se přihlásit do místní knihovny.

Přihlásit se doknihovny není zase až takový problém, ani to není finančně likvidační zálžitost. Ale zatímco pro některé seniory může být docházení do knihovny příjemným zpestřením dne, pro jiné je to téměř nemožná věc. Pro ty, kteří se opravdu nemohou pohybovat, poskytuje velké množství knihoven zajímavou službu a to donášku přímo do domu.Většinou službu vykonávají dobrovolníci, kteří chtějí pomáhat. Knihy lze objednat telefonicky nebo prostřednictví internetové pošty.

Některé knihovny dokonce nabízejí i seznam literatury, ze kterého si můžete vybrat tu pravou knihu pro vás. Zjistěte si, jestli knihovna ve vašem okolí tuto službu nabízí, ušetří vám to spoustu námahy a energie a přitom budete mít přísun literatury. Službu knihovny poskytují nejen seniorům ale i invalidům.

Knihovny jsou většinou vůbec k důchodcům přátelské, pořádají často i čtení z knih pro seniory nebo různé výtvarné a rukodělné dílny.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »
28.1.2016 17:05
Hana Marešová 
seznámení seniorů
Chtěls bych se seznámit se seniorem,co mám podniknout kromě inzerce?Zdraví Hana Marešová

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Pivo je prospěšné pro zdraví. Víte proč?

Zlepšuje imunitu - zvyšuje počet bílých krvinek Je zdravé na srdce - vitamín B přispívá ke snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění a tvorby…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 20.04.2021

Dnes 20.04 svátek slaví:
Marcela

Zítra 21.04 svátek slaví:
Alexandra

Včera 19.04 svátek slavil:
Rostislav

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2021 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace