Policie prošetřuje okrádání seniorů v domě pro seniory Petruška

Štítky: | bezpečnost | policie |
28.08.2014 | komentářů: 0
Policie prošetřuje okrádání seniorů v domě pro seniory Petruška

Závažnou trestnou činnost vyšetřují policisté v domě pro seniory v Šestajovicích u Prahy. Podle zjištění se měla ředitelka institutu spolu se svým bývalým přítelem podílet na okrádání seniorky. Oba obvinění jsou nyní ve vazbě.

Na celou událost přišel známý seniorky, kterému bylo divné, že čtyřiaosmdesátileté ženě trpící lehkou demencí chodí upomínky na neuhrazené platby, které měly z účtu v pravidelných příkazech odcházet. Následně bylo zjištěno, že její účet, na kterém bylo zhruba milión korun, je zrušený.

O peníze mohli příjit i další senioři

Po podání trestního oznámení na neznámého pachatele se do věci vložila policie, která zjistila, že po příchodu seniorky do zařízení s ní okamžitě ředitelka zajela do banky, kde nechala peníze převést na účet svého šestadvacetiletého bývalého přítele. Jak uvádí server Novinky.cz, policie již zadržela ředitelku domu pro seniory Petru Brožovou i jejího spolupachatele Jiřího Kunčara. Oba soud poslal do vazby. Milión kroun, který byl seniorce odcizený, se nepodařilo dohledat, protože peníze byly čerpány převážně platební kartou. Policie nevylučuje, že Kunčarovi byly na účet přeposílány i další peníze od jiných seniorů.

Záhadné úmrtí v domově

Dům pro seniory Petruška je provozován jako rodinný podnik, kde pracují příbuzní obviněné, kteří mnohdy mají jen základní vzdělání a nemají tak oprávnění pracovat s léky, apod. Již dříve se domov pro důchodce potýkal s problémy. Policie v minulosti prošetřovala podezřelé úmrtí. Po poslední kontrole bylo zjištěno, že se v domově s klienty špatně zachází, jsou omezovány jejich práva a stejně tak jsou nevyhovující hygienické podmínky.

Zdroj: novinky.cz, Foto: foter.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Jak předejít kocovině

Vánoce se kolikrát neobejdou bez sklenky něčeho ostřejšího a aby nás druhý den nebolela hlava, můžete zkusit tyto triky: Před flámem sníst něco mastnějšího…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 05.12.2023

Dnes 05.12 svátek slaví:
Jitka

Zítra 06.12 svátek slaví:
Mikuláš

Včera 04.12 svátek slavil:
Barbora

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies