Pozor na podvodné praktiky realitek

30.07.2014 | komentářů: 0
Pozor na podvodné praktiky realitek na seniory

Jako by těch podvodů na seniorech nebylo málo. Nyní byly zjištěny další podvody na seniorech, tentokrát ze stran některých realitních kanceláří. V tom nejhorším scénáři tak může přijít senior o střechu nad hlavou a stát se zde dne na den bezdomovcem.

Na pozoru by se měli mít senioři žijící v městských bytech, jejichž byty jsou do privatizace. Kolem těchto bytů a hlavně seniorů, kteří nemají nikoho blízkého, s kým by se o převodu na bytová družstva poradili, jako supi krouží některé realitní kanceláře, jenž slibují důchodcům odměnu nebo finanční pomoc při převodu podílu a že dotyčného nechají v bytě bezplatně dožít. Za tuto "službu" chtějí podepsat dokument o zřeknutí se podílu v družstvu. Celé to znamená, že byt, který má řádově několikamiliónovou hodnotu, již nepatří důchodci, ale realitce.

Odměna? O čem to mluvíte?

Bohužel, někteří lidé jsou doslova hyeny a když už má důchodce na stole rezervační smlouvu, už v ní chybí info o odměně, ba dokonce věta o nějakém dožití. Těmto lidem je pak zcela jedno, že se mohou starší lidé jednoho dne ocitnout na ulici bez finančních prostředků. Server Novinky.cz se opírá o výpověď jedné podvedené seniorky: „Jednatel z té realitní sítě mi při četných návštěvách sliboval, že mne v bytě nechá do smrti bezplatně bydlet, dá mi odměnu sto tisíc korun a zaplatí náklady spojené s privatizací. Smlouvu jsem podepsala v dubnu na poště. Až doma jsem zjistila, že nic z toho, co mi nasliboval, ve smlouvě ve skutečnosti není.“

Bránit se můžete, úspěch je však minimální

Co není psáno, není dáno. Pokud by kdokoliv, kdo by byl podvedený, chtěl dosáhnout spravedlnosti, nemá šanci na úspěch. Většinou se jedná o tvrzení proti tvrzení a na tom mnoho soudů vždy ztroskotá. Šance by byla v případě, kdyby se ozvalo více lidí, kterým daná společnost slibovala stejné odměny, apod. A že tento případ nebude individuální je více než jisté. V Praze se podobných událostí stalo v poslední době hned několik.

Nikomu nic nepodepisujte!

Jak takovým lidem nenaletět je věc, která se řeší stále dokola. V žádném případě nepodepisujte nic, čím si nejste 100% jistí. Informujte se o privatizaci bytů na místním obecním úřadě v místě vašeho bydliště, kde vám vysvětlí, že nic není tak horké, jak se zdá a že žádné závratné poplatky vás nečekají. V těchto případech je vše řešeno splátkou, která je připočítáná k nájemnému. Nejde však o tak závratnou částku, kterou byste nemohli splácet.

Zdroj: novinky.cz, Foto: foter.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Jak opravit popraskaný porcelán

Pozorujete na svém oblíbeném hrníčku drobné prasklinky? Jemně popraskaný porcelán lze následujícím trikem opravit. Vložte popraskaný hrnek do hrnce s mlékem…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 04.10.2023

Dnes 04.10 svátek slaví:
František

Zítra 05.10 svátek slaví:
Eliška

Včera 03.10 svátek slavil:
Bohumil

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies