Příspěvek pro důchodce 1 200 Kč

13.11.2015 | komentářů: 1
Příspěvek pro důchodce 1 200 Kč

Páteční jednání poslanců má pro důchodce nečekaný, ale přitom pozitivní závěr. Zákonodárci odsouhlasili příspěvek pro důchodce ve výši 1 200 Kč.

Původně se hovořilo o jednorázovém příspěvku 1 000 Kč, ale po dnešním jednání poslanců je situace zcela jiná. I díky podpoře ČSSD, která nakonec souhlasila s pozměňovacím návrhem, se důchodci v příštím roce dočkají jednorázového příspěvku ve výši 1 200 Kč. Ten je reakcí na minimální valorizaci, která by důchodcům přidala pouhých 40 Kč.

Díky ekonomice lepší příspěvek pro důchodce

Premiér Sobotka se na Twitteru vyjádřil ve smyslu, že pokud ekonomika slušně roste o 4,3%, je možné zvýšení příspěvků. Ten by měli důchodci obdržet patrně v dubnu. Poslední slovo bude mít nyní Senát, kam norma poputuje.

V rámci dnešního jednání ministryně práce a sociálních věcí Věra Marksova vyslovila svůj záměr a požadavek, aby v budoucnu mohla vláda valorizace důchodů navýšit v případě mimořádné situace.

Zdroj foto: pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.


Nejlépe hodnocený příspěvěk ▼
14.11.2015 15:57
 (Nováček +0)
Je to již několikátá verze,tak jsem zvědavý kolik a kdy vlastně dostaneme.Politici si navrhnou a schválí přilepšení v jiných číslech než je určeno nám obyčejným lidem a vyplácené to mají z okamžitou platností. zobrazit | souhlasím (+1) | nesouhlasím (-0)


Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »
14.11.2015 15:57
 (Nováček)
Je to již několikátá verze,tak jsem zvědavý kolik a kdy vlastně dostaneme.Politici si navrhnou a schválí přilepšení v jiných číslech než je určeno nám obyčejným lidem a vyplácené to mají z okamžitou platností.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Čaj se dá využít i po vylouhování

Jsou vám cítit ruce po krájení česneku či cibule? Stačí je potřít mokrým pytlíkem čaje. Čajem můžete zalévat květiny, zbavíte se tak i plísní. Stačí dát…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 04.06.2023

Dnes 04.06 svátek slaví:
Dalibor

Zítra 05.06 svátek slaví:
Dobroslav

Včera 03.06 svátek slavil:
Tamara

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies