Sankce za jednorázový výběr z důchodového spoření zatím nebudou

Štítky: | penze | peníze | reforma | důchodová reforma |
29.10.2023 | komentářů: 0
Sankce za jednorázový výběr z důchodového spoření zatím nebudou

Ucelené představení důchodové reformy se opět odkládá. Zároveň se mění původní plán vládní koalice, který měl zavést postih za jednorázový výběr z důchodového spoření od ledna. Sankce však nakonec platit nebudou, jelikož se vláda na návrhu nedohodla. Informoval o tom web novinky.cz.

Ucelené představení důchodové reformy ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka původně avizoval na září. Ačkoliv se ministři vesměs shodují na tom, že by nemělo být možné vybrat všechny úspory na stáří najednou, konečný návrh zatím není.

„Co se týká anuitního vyplácení úspor z produktů třetího pilíře, ten nyní není v novele obsažen a není plánováno ani jeho doplnění,“ řekl novinkám ekonomický expert lidovců a poslanec Michael Kohajda. Vláda nicméně do budoucna dál počítá s tím, že kdo vybere naspořené peníze najednou, přijde o státní příspěvky či o daňové zvýhodnění. 

Půjde jen o smlouvy nové

„Musíme promyslet, jak motivovat účastníky, aby rentu více využívali. Je vyloučeno, že by se to týkalo stávajících smluv,“ prohlásil už dříve ministr financí Zbyněk Stanjura. „Platí, že v rámci koaličních jednání se za ministerstvo budeme k tomuto tématu chtít vrátit,“ potvrdil mluvčí resortu práce Jakub Augusta. „Týkat se to bude všech produktů v rámci třetího pilíře důchodového systému,“ dodal Kohajda.

Podle něj je potřeba, aby obdobné povinnosti vztahující se ke způsobu vyplácení platily u všech spořicích produktů, tedy například i u nově zaváděného dlouhodobého investičního produktu. „Jde o to, aby některé produkty nebyly touto povinností znevýhodněny. „Aktuálně předpokládáme, že by tato otázka měla být dořešena do šesti měsíců,“ doplnil poslanec.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Řidiči se špatným zrakem nepostřehnou až čtvrtinu značek

Víte, že už tři čtvrtě dioptrie stačí na to, aby řidič zahlédl chodce ze vzdálenosti o polovinu kratší než řidič bez dioptrické vady. Zatímco zdravé oko ho…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 05.12.2023

Dnes 05.12 svátek slaví:
Jitka

Zítra 06.12 svátek slaví:
Mikuláš

Včera 04.12 svátek slavil:
Barbora

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies