Se sexem mohou seniorům pomoci sexuální asistenti

22.05.2016 | komentářů: 3
Se sexem mohou seniorům pomoci sexuální asistenti

Stáří a sex. Jde to dohromady? Určitě ano, pokud máte partnera, je to trochu snazší. Ale co když jste sami, nevěříte si, nemáte odvahu a nebo třeba nevíte, co přesně potřebujete? Problém mohou vyřešit sexuální asistentky nebo asistenti.

Muži se zdravotními problémy způsobenými stářím nebo nemocí mají potřebu ne být litováni, ale pozitivně podněcováni, potřebují zvednout sebevědomí. "Stáří je přirozená součást života a já se snažím, aby si uvědomili, že sex není jen o erekci, že články v magazínech ne vždy vyjadřují názory všech žen. Jsem tu od toho, aby se nestresovali tím, zda mají předčasnou ejakulaci, velice malý penis nebo slabou nebo žádnou erekci. Nic z toho pro mě nepředstavuje problém. Jsem placena od toho, abych posloužila k jejich rozkoši, rozhodně se nemusejí bát odmítnutí nebo nezájmu. Mám svoji práci ráda a dělám ji dobře," píše na svých internetových stránkách jedna ze sexuálních asistentek.

Svěřuje se i se svými zážitky s klienty, kdy prvoplánově nejde o sex. Základní přání jsou prý smyslně dojemná. Něžné masáže, hlazení rukou, nebo prostě jen být spolu se ženou, rozsah činností je hodně různorodý. Rozhodně se ale nedá srovnávat s prací prostitutky. Soulož není hlavní v nabídce služeb. A hlavně, sexuální asistentka je osoba – rádkyně, přítelkyně a nikoliv rychlý zdroj rozkoše.

Výhodou je, že sexuální asistentka nikoho neodmítne kvůli jeho handicapu nebo stáří. Většinou jde o ženy se vzděláním ve zdravotnictví či sociálních službách. Dokáží poskytnout i psychologickou pomoc. Francouzské polibky, sex (ať už orální nebo dokonce soulož) jsou v sexuální asistenci obvykle vyloučeny. Nevýhodou je finanční stránka věci. Služby nejsou zadarmo a levné právě také ne.

Co je sexuální asistence?

Sexuální asistence je placená služba, kterou vykonávají proškolené sexuální asistentky a asistenti. Pomáhají lidem s hendikepem, osobám s duševním postižením, seniorům, a jinak znevýhodněným lidem pracovat s jejich sexualitou. Rozděluje se na aktivní a pasivní sexuální asistenci.

V současné době nemá intimní asistentka/asistent ukotvení v systému profesí. V různých organizacích se tato profese jmenuje odlišně. Vykonávají ji např. sociální pracovníci/e či pracovníci/e v sociálních službách.

Rozdíl mezi asistencí a prostitucí

Je sice pravda, že obě tyto služby mohou končit placeným pohlavním stykem, ale rozdíl je v zaměření sexuální asistence na prožívání a individualitu jedince. Sexuální asistence nemusí být pouze jednorázovým sexuálním uspokojením, ke kterému někdy ani nedochází, ale postupným seznamováním se sexualitou, nastavováním hranic, domlouvání pravidel, nácviku a poznávání doteků a především jde o porozumění mezi člověkem s hendikepem a sexuální asistentkou/tem. Ti si s klientem povídají, a to mnohdy nesnadným způsobem. Naslouchají mu, mají trpělivost a nic jim nepřijde nenormální. Jejich úkolem je vybudovat vztah na důvěře.
Sexuální asistentky a asistenti na rozdíl od sexuálních pracovnic vzdělávají nejen hendikepované samotné, ale i rodinné příslušníky, pracovníky v zařízeních, kteří se o ně starají, o sexuálních potřebách lidí s hendikepem, učí je manipulovat se sexuálními pomůckami, přinášejí naučná pornografická díla.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »
5.6.2019 16:07
zdeněk 
sexuální asistenti
jak se s sexuální asistenti spojim děkuji zdeněk
6.12.2019 23:23
zdeněk 
sexalní asistentka
jak se spojím se sexualní asistentkou děkuji
15.10.2023 20:50
ivan urban 
RE: sexalní asistentka
Rad bych pozadal o pomoc o zlepseni vekem doprovazene oslabeni erekce. Mam k dispozici generikum Tadalafilu (Cialisu) a Androgenu (alkoholovy preparat Testosteronu), ktery erekci podporuhje, ale zatim se mi nepodarila vaginalni intromise me pritelkyni.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Jak provonět vzduch doma

Na filtr vysavače (když rozděláte vysavač, tak zevnitř na látku filtru) nakapejte několik kapek esenciálního oleje - podle chuti a nálady levandulový,…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 05.12.2023

Dnes 05.12 svátek slaví:
Jitka

Zítra 06.12 svátek slaví:
Mikuláš

Včera 04.12 svátek slavil:
Barbora

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies