Šmejdi mají novou fintu. Nabízí seniorům odvoz

Štítky: | šmejdi |
18.01.2019 | komentářů: 0
Šmejdi mají novou fintu. Nabízí seniorům odvoz

Podvodníci si našli nový způsob, jak okrádat dříve narozené. Objevují se případy, kdy zdánlivě ztracený řidič zastaví u vyhlídnutého seniora a zeptá se ho na cestu. Poté mu nabídne odvoz a z důvěřivých lidí vytáhne nemalé částky za nejrůznější drobné zboží.

Někteří starší lidé jsou velice důvěřiví. Toho s pravidelností využívají mnozí podvodníci. Například na Královéhradecku policie dopadla muže, který se zaměřoval na seniory nebo postižené a obíral je o peníze. Používal vždy stejnou fintu. V průběhu několika týdnů zastavil jako řidič osobního vozidla celkem u čtyř vyhlídnutých obětí a zeptal se jich na cestu. Poté nabídl odvoz.

,,Během cesty muž nabízel k prodeji různé věci, jako předražené hodinky či voňavky. Na třech mužích ze čtyř se obohatil nebo se pokusil obohatit o částku převyšující 6 tisíc korun. Dvěma seniorům navíc vytáhl sám z jejich peněženky vyčnívající peníze. Jednomu seniorovi vzal jednu tisícikorunu, druhému, protože si byl na poště pro penzi, vzal celých 12 tisíc korun,” řekla policejní mluvčí Iva Kormošová. Muž, který se k trestné činnosti nepřiznal, je obviněn z trestných činů podvod a krádež, za což může jít až na 2 roky do vězení.

Je smutné, když musíme dbát zvýšené opatrnosti, když nám někdo podává pomocnou ruku. Přestože dobří lidé ještě nevymřeli, je třeba si dávat pozor a především pokud jde o peníze je opatrnost opravdu na místě.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Zkuste se mravenců zbavit bez chemie

Když se vám doma začnou rojit mravenci, vyzkoušejte jim na cestičku dát několik klacíků skořice, posypte jí mletou skořicí nebo místa vytřete silně slanou…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 03.02.2023

Dnes 03.02 svátek slaví:
Blažej

Zítra 04.02 svátek slaví:
Jarmila

Včera 02.02 svátek slavil:
Nela

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies