Šmejdi mají novou fintu. Nabízí seniorům odvoz

Štítky: | šmejdi |
18.01.2019 | komentářů: 0
Šmejdi mají novou fintu. Nabízí seniorům odvoz

Podvodníci si našli nový způsob, jak okrádat dříve narozené. Objevují se případy, kdy zdánlivě ztracený řidič zastaví u vyhlídnutého seniora a zeptá se ho na cestu. Poté mu nabídne odvoz a z důvěřivých lidí vytáhne nemalé částky za nejrůznější drobné zboží.

Někteří starší lidé jsou velice důvěřiví. Toho s pravidelností využívají mnozí podvodníci. Například na Královéhradecku policie dopadla muže, který se zaměřoval na seniory nebo postižené a obíral je o peníze. Používal vždy stejnou fintu. V průběhu několika týdnů zastavil jako řidič osobního vozidla celkem u čtyř vyhlídnutých obětí a zeptal se jich na cestu. Poté nabídl odvoz.

,,Během cesty muž nabízel k prodeji různé věci, jako předražené hodinky či voňavky. Na třech mužích ze čtyř se obohatil nebo se pokusil obohatit o částku převyšující 6 tisíc korun. Dvěma seniorům navíc vytáhl sám z jejich peněženky vyčnívající peníze. Jednomu seniorovi vzal jednu tisícikorunu, druhému, protože si byl na poště pro penzi, vzal celých 12 tisíc korun,” řekla policejní mluvčí Iva Kormošová. Muž, který se k trestné činnosti nepřiznal, je obviněn z trestných činů podvod a krádež, za což může jít až na 2 roky do vězení.

Je smutné, když musíme dbát zvýšené opatrnosti, když nám někdo podává pomocnou ruku. Přestože dobří lidé ještě nevymřeli, je třeba si dávat pozor a především pokud jde o peníze je opatrnost opravdu na místě.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Zamrazujete buchty? A děláte to správně?

Buchty, řezy a bábovky zamrazujeme vždy krájené. Budou se rozmrazovat rychleji a jen v takovém množství, jaké budeme potřebovat. A pozor, v mrazáku by…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 17.05.2022

Dnes 17.05 svátek slaví:
Aneta

Zítra 18.05 svátek slaví:
Nataša

Včera 16.05 svátek slavil:
Přemysl

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2022 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace