Šmejdi mají nový trik. Vypadají jako prodavači a ze seniorů mámí adresy

Štítky: | šmejdi |
08.12.2015 | komentářů: 0
Šmejdi mají nový trik. Vypadají jako prodavači a ze seniorů mámí adresy

O Šmejdech už se toho napsalo hodně, lidé o nich už vědí a dávají si pozor. Na prodejní akce jich díky osvětě chodí naštěstí stále méně. Jenže podvodníci se nevzdávají a na seniory zkoušejí další nové finty. Snaží se dostat k důchodcům přímo do bytu a tam pak nabízet za přemrštěné ceny prakticky cokoliv. Nyní využívají předvánoční nákupní horečky, číhají před nákupními centry v červeném oblečení, aby vypadali jako prodavači a vyzvídají na důvěřivých seniorech adresy. Pracovníci České obchodní inspekce zjistili, že působí například před karlovarským Kauflandem.

Kontroloři České obchodní inspekce jsou během adventu v pohotovosti. Jejich pozornosti neušli ani podvodníci, kteří mámí před obchodními centry na důchodcích jejich adresy. „Jejich červené oblečení budí zdání, že jsou zaměstnanci Kauflandu. Když se takový člověk dostane za dveře bytu, může nabízet cokoliv. Jakmile někdo podepíše smlouvu v domácnosti, tak už Česká obchodní inspekce nemůže zasahovat,“ upozornil na novou taktiku podomních prodejců pro iDNES Jan Řezáč, ředitel inspektorátu České obchodní inspekce pro Plzeňský a Karlovarský kraj.

O vánočním čase je tedy potřeba dávat si pozor nejen na kapsáře, ale i na šmejdy. Rozhodně nikomu na ulici nebo před obchodním domem nesdělujte svoji adresu ani jiné osobní údaje. Může toho zneužít a vy se ho pak u svých domovních dveří budete těžko zbavovat.
 


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Co dělat, když vám omrznou nohy nebo ruce?

Samozřejmě mluvíme o lehčích omrzlinách, při těch těžších je nutné navštívit lékaře. Pokud tedy díky chladu začínáte ztrácet citlivost, je třeba ihned jít…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 23.09.2023

Dnes 23.09 svátek slaví:
Berta

Zítra 24.09 svátek slaví:
Jaromír

Včera 22.09 svátek slavil:
Darina

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies