Strop pro odchod do důchodu v 65 letech? Je to možné

15.03.2015 | komentářů: 0
Strop pro odchod do důchodu v 65 letech? Je to možné

Pro zastropování odchodu do důchodu se v minulých dnech vyjádřil premiér ČR Bohuslav Sobotka. Rovnice, která nyní platí, je podle něj v situaci, jaká může nastat na trhu práce, nepřijatelná a je potřeba vznést návrh na změny. S tím souhlasí i koaliční partneři.

Hranice odchodu do důchodu má dnes jasnou rovnici - čím mladší člověk, tím později do penze. V konečném součtu to vypadá, že dnešní školáci 2. stupně a novorozenci půjdou do důchodu okolo věku 73 let. To je podle premiéra Sobotky změnit a chce zavést opětovné zastropvání odchodu do důchodu, které se představuje na hranici 65 let. Následně by docházelo k úpravám odchodu do důchodu podle průměrného dožití tak, aby lidé strávili v důchodu zhruba dvacet let

Koaliční partneři vesměs souhlasí

S otázkou zastropování odchodu do důchodu nemají problém ani koaliční partneři. Všichni se shodují na tom, že se potřebují seznámit s jednotlivými parametry. Ministr financí Andrej Babiš se obává dopadu na další rozpočet. V opozici návrh vítají komunisté, napak TOP 09 a ODS vidí v zastropování problém a kladou si otázku, jak penzi lidem v budoucnu zajistí a z čeho.

V České republice dnes pobírá důchod 2,3 miliónů lidí. Průměrná výše důchodu je 11 300 korun. Ze státní kasy jde jen letos na důchody 392 miliard korun.

Zdroj foto: foter.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Na co všechno se dá použít jedlá soda?

- Jestli se vám potí nohy, nasypte si trochu jedlé sody do bot. - Vlhká soda zmírňuje bolest a pálení po štípnutí hmyzem a po šlehnutí kopřivy. - S…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 04.10.2022

Dnes 04.10 svátek slaví:
František

Zítra 05.10 svátek slaví:
Eliška

Včera 03.10 svátek slavil:
Bohumil

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2022 Kontakt | Nastavení cookies