Elektrický invalidní vozík a elektrický invalidní skútr

20.01.2014 | komentářů: 0
Velcí pomocníci: elektrický invalidní vozík a elektrický invalidní skútr

Lidé v pokročilém věku jsou často sužováni problémy s chůzí, ať již se jedná o přílišnou bolest při pohybu, či praktickou nemožnost chodit. Pohodlným řešením, které pomůže takto hendikepované osoby vrátit zpět do normálního života, je elektrický invalidní vozík.

Lidé v pokročilém věku jsou často sužováni problémy s chůzí, ať již se jedná o přílišnou bolest při pohybu, či praktickou nemožnost chodit. Pohodlným řešením, které pomůže takto hendikepované osoby vrátit zpět do normálního života, je elektrický invalidní vozík nebo elektrický invalidní skútr.

Pro koho je určen elektrický invalidní skútr

Invalidní skútr (elektrický především) je určen jak pro seniory, tak i tělesně hendikepované osoby, které mohou ovládat horní polovinu těla. Je to velký pomocník pro ty, kteří nejsou schopni si vlastními silami dojít pro nákup nebo se přemístit z bodu A do bodu B. Jeho manipulace je velmi snadná, jezdit s ním lze na chodnících, cestách, není ale určený pro pohyb na silnicích. Častou otázkou je, zda k jeho řízení potřebujete řidičský průkaz – ne, elektrický invalidní vozík lze řidit bez jakéhokoliv řidičského oprávnění.

Jak vybrat elektrický invalidní skútr

Při výběru elektrických invalidních skútrů je třeba vzít v úvahu několik aspektů. Sem se řadí například kýžený dojezd a s tím spojená výdrž baterie, některé elektrické skútry totiž ujedou 10 kilometrů, jiné třeba až 40 (při rychlosti pohybující se okolo 6 až 20 km/h, vydrží tedy v provozu zhruba 2 až 8 hodin). Také je potřeba vzít v potaz, jak nároční na skútr budeme, tedy jaké kopce budeme chtít vyjet, či jaké překážky budeme překonávat, na čemž závisí zase požadovaný výkon motoru.

Výhody a nevýhody

+mnoho druhů na výběr
+ více výrobních variant (rozkládácí, více kol, místo užití, apod.)
+ vhodné do náročnějších terénů

- cena
- lepší výbava stojí další tisíce navíc

Elektrický invalidní vozík

Pod pojmem elektrický invalidní vozík si můžeme představit klasický, avšak vylepšený invalidní vozík. Jeho určení je nejčastěji pro osoby nemocné, hendikepované, apod. Jaké jsou jejich výhody a jak jsou na tom po finanční stránce?

Výhody a nevýhody

+ komfortní vozík
+ snadná manipulace
+ výbava jako osvětlení, blinkry, apod.
+ nízká hmotnost
+ otočíte se na malém kousku místa
+ díky svým rozměrům vjedete až do domu
+ snadná údržba
+ cenu za vozík proplácí pojišťovna

Zdroj foto: foter.com, vozikyprozivot.cz


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Babská rada prý pozastaví šedivění vlasů

Víte, že babské rady mají prostředek i na to, aby vlasy tak rychle nešedivěly? Je jím docela obyčejný jablečný ocet. Pravidelně ho do vlasů vtírejte a vlasy…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 18.05.2022

Dnes 18.05 svátek slaví:
Nataša

Zítra 19.05 svátek slaví:
Ivo

Včera 17.05 svátek slavil:
Aneta

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2022 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace