Vládní novela prošla. Zvýšení důchodů musí ještě podepsat prezident

Štítky: | starobní důchod | důchod |
23.08.2018 | komentářů: 1
Vládní novela prošla. Zvýšení důchodů musí ještě podepsat prezident

Sněmovna schválila vládní novelu, díky které vzroste výše důchodů. Složení penzí by se tak mělo od ledna změnit. Přilepšit by si měli zejména lidé s nízkou penzí. Příští rok chce vláda k pravidelnému navýšení přidat každému důchodci ještě asi 300 korun měsíčně.

O  tisíc korun by měl důchod nově vzrůst také lidem nad 85 let. Poslanci odmítli senátní verzi, která operovala s přidáním tisícikoruny po 25 letech v penzi. Zákon by měl začít platit v září. Musí ho však ještě podepsat prezident.

 "Díky schválení vládní novely zákona o důchodovém pojištění dojde ke zlepšení životní úrovně seniorů, jelikož novela přináší dvě důležité změny. První je zvýšení základní výměry důchodů z dosavadních 9 procent na 10 procent průměrné mzdy, čímž dojde ke zvýšení životní úrovně zejména důchodců s nízkými důchody. Druhou významnou změnou je zvýšení důchodů pro občany starší 85 let o 1000 korun měsíčně," řekla pro web aktuálně ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD).

Vláda chce kvůli změně složení penze všem lidem, kteří pobírají starobní, invalidní a pozůstalostní důchod, přidat ještě dalších 300 korun. Putovat by měly do pevného dílu důchodu, který nyní činí 2700 korun. Tento krok by podle webu aktuálně měl příští rok vyjít zhruba na 11 miliard korun.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »
24.8.2018 08:12
Věra 
Dotaz
Dobrý den, nikde se nepíše, kolik bude činit pevná částka a kolik procent výsluhová částka od 1.1.2019 ?Zajímalo by mě to. Děkuji Věra

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Mačkání citrónu může být věda

Celý plod citronu omyjeme a kůru v jednom místě propíchneme vidličkou. Vymačkáme jen tolik, kolik potřebujeme. Citron pak uložíme do lednice. Takto vydrží…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 01.12.2023

Dnes 01.12 svátek slaví:
Iva

Zítra 02.12 svátek slaví:
Blanka

Včera 30.11 svátek slavil:
Ondřej

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies