Zájem o očkování proti Covidu je mezi seniory nízký

Štítky: | Zdraví | koronavir | covid |
24.01.2021 | komentářů: 0
Zájem o očkování proti Covidu je mezi seniory nízký

Zájem o očkování mezi občany nad 80 let není tak vysoký. To může mít za následek odložení očkování mladších. Registr pro ně se otevře, až bude dost vakcín a podle zájmu osmdesátníků a starších. Novinářům to řekl premiér Andrej Babiš (ANO).

V Česku podle údajů statistického úřadu žije kolem 440 000 lidí nad 80 let. Od 15. ledna se mohou registrovat v internetovém očkovacím systému. Podle Babiše se jich zapsalo zatím asi 183 000 a z nich zhruba 100 000 čeká na přidělení termínu. Pro další zájemce se měl systém otevřít původně 1. února.

"My určitě nebudeme otevírat nějaké nové registrace, myslím kategorie občanů, protože zkrátka tuto kategorii (nad 80 let) budeme očkovat dlouho. Aspoň za mě není žádný plán, že bychom otevírali nějaké nové věkové kategorie z hlediska očkování," uvedl pro web aktuálně Babiš.

Chybí zpětná vazba z domovů

Kolik osmdesátníků a starších lidí, kteří jsou v zařízeních pro seniory už dostalo očkování, zatím stát přesně neví. Podle Babiše ještě z domovů není "zpětná vazba". Uvedl také, že se denně do očkovacího systému zapisuje kolem 2000 až 3000 lidí nad 80 let. Podle jeho odhadu se tak zatím k očkování nepřihlásilo asi 190 000 osmdesátníků a starších, kteří žijí doma. Řekl také, že starší seniory, kteří se nezaregistrují, bude potřeba kontaktovat. Například s pomocí praktických lékařů.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Čaj se dá využít i po vylouhování

Jsou vám cítit ruce po krájení česneku či cibule? Stačí je potřít mokrým pytlíkem čaje. Čajem můžete zalévat květiny, zbavíte se tak i plísní. Stačí dát…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 08.02.2023

Dnes 08.02 svátek slaví:
Milada

Zítra 09.02 svátek slaví:
Apolena

Včera 07.02 svátek slavil:
Veronika

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies