Modelkou i v důchodu? Přihlaste se do projektu Senior Fashion!

27.11.2014 | komentářů: 2 | Galerie (2)

Přehlídková mola už dávnou nejsou vyhrazena jenom pro nižší ročníky. S trochou odvahy a chuti zkoušet nové věci se modelkou můžete lehce stát i vy. Jedinečnou šanci přináší projekt Senior Fashion.

V pražském centru Černý Most se prochází pěkně nalíčené a podle poslední módy oblečené ženy, jež prošly rukama zkušených vizážistů a stylistů. Klasická módní přehlídka. Přesto je zde něco jinak. Modelku mladší padesáti let byste tu totiž nenašli. Všechny ženy jsou zde díky projektu Senior Fashion, který smazává obecně vžité předsudky a umožňuje se do role modelky vžít i zástupkyním starší generace.

Právě jednu z účastnic projektu, paní Evu, jsme vyzpovídali v našem rozhovoru. Jak si celou přehlídku užila? A co vzkazuje ostatním zájemkyním?

Jak jste se k projektu Senior Fashion dostala? Snila jste o modelingu už dříve, nebo je všechno jenom dílem náhody?

Při brouzdání po internetu jsem narazila na fotku starší elegantní dámy. U její fotky byla výzva, že se hledají zralé modelky a odkaz na projekt Senior Fashion. Po otevření stránek jsem se dočetla, že se nejedná o Miss Senior, ale o projekt, jehož cílem je ukázat, že i ženy vyššího věku se mohou obléct, nalíčit a učesat tak, že nad výsledkem spadne brada i ženám o generaci mladším. Jelikož jsem akční seniorka, hned mě to zaujalo a do soutěže jsem se přihlásila. Jaké bylo moje překvapení, když jsem své jméno pak četla mezi ženami vybranými na módní přehlídku v pražském centru Černý Most. Nikdy jsem po dráze modelky netoužila, ale nabídku jsem hned přijala. Taková příležitost se totiž už nemusí opakovat.

Jaké byly vaše dojmy z přehlídky? Převládala tréma či nadšení?

Ze začátku jsem měla obavy, kde coby nepražák přečkám noc, jelikož akce byla na dva dny. Už jsem se chtěla z akce omluvit, ale našla jsem na internetu další paní z Moravy, která si v blízkosti přehlídky zamluvila hotel a hledala spolubydlící. Domluvila jsem se tedy s ní. Po ubytování jsme si šly první den vybírat oblečení. Mně to dalo dost práce, jelikož nejsem konfekční postava. S pomocí mé nové kamarádky Olinky, ale všechno dobře dopadlo.

Druhý den jsme se všechny zralé modelky sešly v centru Černý Most. Bylo nás dvacet, tak jsme se postupně seznamovaly, vizážistky nás líčily, kadeřnice česaly a stylistky pomohly s posledními úpravami. Přehlídku uváděl Jan Musil a oblečení komentovala hlavní stylistka Táňa Havlíčková. Jelikož trpívám dost trémou a nervozitou, tak jsem se z domu vybavila Lexaurinem, ale ani jsem si na něj nevzpomněla. Po celou dobu byla úžasná atmosféra. Diváci i kolegyně modelky byli úžasní. Všechny jsme jenom zářily a všechny nás přehlídka nabila pozitivní energií, která nám vydržela ještě hodně dlouho. Že budu v 63 letech chodit po mole, to by mě nenapadlo ani v tom nejbláznivějším snu.

Měla byste nějakou radu či vzkaz pro ženy, které o účasti na podobném projektu také přemýšlejí?

Pokud máte do něčeho podobného chuť, nebojte se a pusťte se do toho! Opravdu to stojí za to. Jsme v krásném důchodovém věku, máme na všechno už více času, tak si ten život ještě užijme.

Pokud vás povídání zaujalo a projektu se chcete také zúčastnit, přihlašte se na stránkách Senior Fashion.

Zdroj foto: foter.com/mandiberg, archiv paní Evy


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Galerie obrázků - Modelkou i v důchodu? Přihlaste se do projektu Senior Fashion!

Sdílejte tento článek na Facebooku.


Nejlépe hodnocený příspěvěk ▼
28.2.2015 20:04
 (Nováček +0)
Zajímavá akce.Takových víc. zobrazit | souhlasím (+1) | nesouhlasím (-0)


Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »
28.2.2015 20:04
 (Nováček)
Zajímavá akce.Takových víc.
13.2.2018 18:35
Sylva Doleželová 
modelka
Dobrý den, měla bych zájem, vyzkoušet si promenádu na modní přehlídce. Měřím 168cm, vážím 58kg, mám ráda změny.....
děkuji Doleželová Sylva

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Jak na mastnotu v troubě?

Použijte keramickou misku s vodou, do ní nakapejte citron a dejte do trouby. Tu pomalu zahřívejte, dokud nevznikne dostatek páry. Mastnota se uvolní a nic…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 21.08.2019

Dnes 21.08 svátek slaví:
Johana

Zítra 22.08 svátek slaví:
Bohuslav

Včera 20.08 svátek slavil:
Bernard

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2019 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace