Přehledy k důchodům rozesílá bezplatně ČSSZ, letos již potřetí

10.09.2017 | komentářů: 0
Přehledy k důchodům rozesílá bezplatně ČSSZ, letos již potřetí

Přehledy svých důchodových kont obdrží lidé, kteří se nachází v předdůchodovém věku. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) je letos bezplatně pošle mužům narozeným v roce 1956 a ženám narozeným v roce 1959. Informoval o tom server novinky.cz.

Na adresu trvalého bydliště nebo do datové schránky obdrží lidé v předdůchodovém věku informace důležité pro výpočet budoucího důchodu. Ze zaslaných informací tito lidé zjistí, zda má ČSSZ v evidenci veškerá data o jejich pracovních pozicích. Přehled podle mluvčí správy Jany Buraňové obsahuje výčet a celkový součet dob důchodového pojištění. Zároveň je v něm informace o dobách neevidovaných, tzn. o dobách, ke kterým ČSSZ nemá žádný doklad. Tuto službu poskytuje správa již potřetí.

„Pokud lidé objeví nedostatky v evidovaných dobách zaměstnání, mohou je včas začít řešit. Včasná a adresná informace je velmi důležitá, aby člověka něco nezaskočilo až ve chvíli, kdy o důchod žádá. Takto si díky ČSSZ předem zkontroluje a ověří, zda bude mít pro nárok na důchod dostatečný počet let a zaslané údaje může využít i k předběžnému informativnímu výpočtu jeho výše,“ uvedla pro novinky Buraňová.

Tomu, kdo nemá datovou schránku, stačí údaje podle návodu dosadit do důchodové kalkulačky umístěné na webových stránkách ČSSZ. Pokud by vás tento výpis také zajímal a nepatříte ke zmíněným ročníkům, můžete požádat o vyhotovení informativního osobního listu důchodového pojištění. Využít tuto možnost můžete jednou ročně a rovněž není zpoplatněna.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Jak po domácku vyzrát na kašel

Naši předci léčili neduhy různými způsoby. Leckdy úspěšně a hlavně z ingrediencí, co jsou doma. Tak třeba proti kašli prý funguje smíchání teplého mléka s…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 23.09.2017

Dnes 23.09 svátek slaví:
Berta

Zítra 24.09 svátek slaví:
Jaromír

Včera 22.09 svátek slavil:
Darina

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2017 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace