Na které pohádky se můžeme těšit o Vánocích?

Štítky: | vánoce |
02.12.2017 | komentářů: 0
VIDEO: Na které pohádky se můžeme těšit o Vánocích?

Nic nepodtrhne vánoční pohodu více, než krásná vánoční pohádka. Na které příběhy vsadily letos nejsledovanější české televizní stanice? Samozřejmě ani letos nepřijdeme o Popelku či Anděla Páně 2.

Česká televize

Andělský zázrak! Tak je nazývaná pohádka Jiřího Stracha Anděl Páně 2. V roce 2016 ji v kinech navštívilo 1,2 milionu diváků a vydělala více než 45 milionů korun. Právě na tento příběh vsadil letos kanál ČT1 a uvede jej 24. prosince v hlavním vysílacím čase. Pokračování příběhu anděla Petronela (Ivan Trojan) a čerta Uriáše (Jiří Dvořák) se tentokrát odehrává na Mikuláše. Za to, že ztratí jablko ze stromu poznání, jsou posláni na svět, aby ho přinesli zpět.

Nejlepší přítel - zcela nová pohádka z čertovského prostředí. Čert Matěj, který opravuje na světě díru do pekla, ukradne dřevorubci Ondrovi jídlo a za trest mu musí plnit přání tak dlouho, dokud nebude šťastný. Příběh Tři oříšky pro Popelku od režiséra Václava Vorlíčka v hlavní roli s nezapomenutelnou Libuší Šafránkovou uvidíme letos až 26.12. Klasickou vánoční pohádku navíc uvdíme letos v digitalizované podobě.

TV Nova

Štědrému večeru na Nově bude vévodit pohádka Tři bratřiPříběh, který v sobě spojuje tři klasické příběhy o Červené Karkulce, Šípkové Růžence a Dvanácti měsíčkách, a který má hvězdné obsazení. V rolích bratrů jsou Vojta Dyk, Tomáš Klus a Zdeněk Piškula.

Dále v průběhu Vánoc stanice Nova zařadí do svého vysílání pohádky Honza málem králem, Mrazík, Dařbuján a Pandrhola, O statečném kováři nebo Čertova nevěsta. Z animovaných pohádek to budou Ledové království, Shrek nebo Aladin.

TV  Prima

Americký rodinný film z roku 1990 Sám doma získal dokonce jednu nominaci na Oscara. Malý Kevin v podání Macaulaye Culkina shodou nešťastných událostí zůstane na Vánoce doma a brání dům před dvěma zloději. Jeho dobrodružství můžeme sledovat na Štědrý večer na Primě.

Následující dny můžeme na kanálu Prima zhlédnout i úspěšné pokračování tohoto filmu Sám doma 2: Ztracen v New Yorku. Nemine nás ani klasika S čerty nejsou žerty, princeznovské příběhy jako například Jak se budí princezny, O princezně Jasněnce a létajícím ševci nebo Šíleně smutná princezna.

zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Zkuste se mravenců zbavit bez chemie

Když se vám doma začnou rojit mravenci, vyzkoušejte jim na cestičku dát několik klacíků skořice, posypte jí mletou skořicí nebo místa vytřete silně slanou…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 05.04.2020

Dnes 05.04 svátek slaví:
Miroslava

Zítra 06.04 svátek slaví:
Vendula

Včera 04.04 svátek slavil:
Ivana

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2020 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace