Adventním kalendářem může být i pohádková kniha

Štítky: | vnouče | vánoce |
04.12.2017 | komentářů: 0
Adventním kalendářem může být i pohádková kniha

Rádi byste svým vnoučatům udělali radost originálním adventním kalendářem? Vyhnout se cukrovinkám a následnému zubnímu kazu můžete koupí dětské knížky Vánoce pro kočku. Nekonvenční kniha napsaná Terezií Radoměřskou nabízí čtenářům 24 svátečních příběhů.

Snad každý rodič či prarodič čte malým dětem před spaním pohádky. Díky knize Vánoce pro kočku z toho můžete udělat originální adventní kalendář, místo čokoládového mohou mít vaše vnoučata kalendář pohádkový.

“Snažila jsem se držet předvánočního času. Jsou to příběhy o přátelství a odvaze, ale také o laskavém porozumění. Děti se také dozví, že svatý Prokop pochází ze Sázavy a že jmelí roste na stromech,” uvádí autorka Terezie Radoměřská. Dodává také, že motivy jednotlivých příběhů vychází z vyprávění, které jí četla její maminka. Například, že když jsou na nebi červánky, tak andělé pečou cukroví.

Průvodcem je kočka

Jednotlivé pohádky na sebe nenavazují, propojuje je však příběh dětí, které se chystají na Vánoce a celý adventní čas staví betlém. Průvodcem celou knihou, jak již napovídá název, je postava kočky, se kterou se mohou mladí čtenáři snadno ztotožnit.

Kniha je vhodná pro úplně malé děti, kterým příběhy přečtou rodiče. Na své si však přijdou i ti, kteří už abecedu ovládají a do jednotlivých příběhů se tudíž ponoří sami. Je to bezpochyby originální dárek k Mikuláši, díky kterému můžete u svých vnoučat probudit například i lásku k četbě.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Čaj se dá využít i po vylouhování

Jsou vám cítit ruce po krájení česneku či cibule? Stačí je potřít mokrým pytlíkem čaje. Čajem můžete zalévat květiny, zbavíte se tak i plísní. Stačí dát…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 04.10.2023

Dnes 04.10 svátek slaví:
František

Zítra 05.10 svátek slaví:
Eliška

Včera 03.10 svátek slavil:
Bohumil

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies